Trojkráľový večerný beh patrí medzi tradičné podujatia v rámci Marathon BB tour. Doba plná obmedzení však prináša aj netradičné zmeny. Takou bola aj úprava termínu týchto bežeckých pretekov centrom Banskej Bystrice.

Softip Trojkráľový večerný beh sa tak tentokrát konal počas leta. V sobotu, 21. augusta sa na štart pretekov postavilo 553 pretekárov. Pre tých bola pripravená 5390 metrov dlhá bežecká trať vedúca historickým centrom Banskej Bystrice.

Preteky odštartovali po 20-tej hodine na Námestí SNP, na ktoré sa počas priebehu trate bežci hneď dvakrát vrátili, aby na ňom následne dobehli aj do cieľa. Súťažilo sa celkom v šiestich mužských a rovnako šiestich ženských vekových kategóriách.

Už za 16 minút a 17 sekúnd dobehol do cieľa víťaz pretekov Peter Ďurica (AK Run For Fun) pred Michalom Mojžišom (16:42). Tretí, viac než minútu po víťazovi, skončil Ján Sopko z AK Krupina (17:26).

Spomedzi žien bola najrýchlejšou pretekárkou v uliciach večernej Banskej Bystrice Silvia Valová (18:46). Druhý najrýchlejší čas spomedzi žien dosiahla Radka Roháčová (19:51) a tretí potom Kristína Resslová (20:04). Všetky najrýchlejšie pretekárky reprezentovali klub Zdravie v pohybe Lučatín. Kompletné výsledky pretekov sú k dispozícii online.

V rámci Marathon BB Tour sú ešte na programe podujatia aj v nasledujúcom mesiaci. Už 4. septembra to bude Minimaratón pre deti do 15 rokov v Parku pod Pamätníkom SNP. Posledný beh zo série podujatí aj pre dospelých – O permoníkov kylof v Ľubietovej, sa uskutoční 26. septembra.