Prvé z dvoch augustových podujatí v rámci Marathon BB Tour, obľúbený Nemčiansky beh, napísal počas soboty 8. augusta už svoje deviate pokračovanie. Organizátori dožičili výborný zážitok bezmála siedmim stovkám účastníkov.

Celkovo 680 účastníkov síce netvorí rekord Nemčianskeho behu, no v ťažkej situácií, vplyvom opatrení proti šíreniu koronavírusu ide o veľmi pekné číslo. Organizátori v spolupráci s 50 dobrovoľníkmi opäť vytvorili pre bežcov skvelé podmienky, a to aj napriek vysokým letným teplotám. Tie sa podpísali aj na jednotlivých časoch bežkýň a bežcov, predsa len na rovnakej trati dosiahli pravidelní účastníci v minulých ročníkoch aj lepšie časy. Napriek tomu si však zúčastnení tohtoročnú organizáciu mimoriadne pochvaľovali a Nemčiansky beh 2021 tak zanechal silné ohlasy.

Podujatie, ktorého história siaha do roku 2013, ponúklo okrem vynikajúcej atmosféry zo strany obyvateľov Nemiec aj tradične krásne výhľady na banskobystrickú prírodu, najmä na krajinu pod Panským dielom. V ženskej kategórii, na desaťkilometrovej trati, triumfovala s vyše polminútovým náskokom Zuzana Gejdošová. Na stupne víťazov siahli okrem nej aj v poradí druhá Kristína Resslová, bronz sa ušiel Anne Brašeňovej.

V mužskej kategórii po minuloročnom treťom mieste triumfoval opäť Roman Vajs. V cieli mal náskok 38 sekúnd pred druhým Jánom Vetrákom, tretie miesto obsadil Marián Melicherčík. Na svoje si tradične prišli aj deti vo veku od 6 do 12 rokov, pre ktoré bola pripravená trať s dĺžkou 1000 metrov, a to priamo v obci Nemce. Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

Organizátori spolu s koncom Nemčianskeho behu 2021 pozývajú aj na druhý augustový pretek, ktorým je letný Trojkráľový večerný beh. Ten sa uskutoční v sobotu 21. augusta na Námestí SNP, štart je naplánovaný na 20. hodinu. Viac informácií nájdete aj na stránke podujatia.