Hokejisti Banskej Bystrice majú za sebou úspešný utorkový zápas 31. kola Tipos extraligy, v ktorom zdolali rozbehnuté Michalovce jednoznačne 5:1. Barani tak po prvýkrát vyhrali pod vedením fínskeho trénera Anttiho Karhulu. Utorkový zápas sa niesol aj v znamení návratu Patrika Lampera.

Veľmi pozitívne prekvapil 20-ročný útočník baranov Peter Melcher, ktorý v 19. minúte zvyšoval na 2:0 z dorážky v presilovke a v 25. minúte zakončil svoj samostatný únik výborným forhendovým blafákom, ktorým vykúpal brankára líšok Vošvrdu. „Dnes sme všetci podali veľmi solídny výkon. Podarilo sa nám streliť päť gólov, mne sa tiež podarilo prelomiť strelecké nešťastie. Dúfam že budeme pokračovať vo víťaznom smere a ďalej vyhrávať zápasy,“ zhodnotil po zápase Peter Melcher.

Peter Melcher si do utorkového zápasu v aktuálnej sezóne pripísal celkovo len tri body, všetky za asistencie. Proti Dukle sa mu podarilo zaznamenať rovnaký počet kanadských bodov, keď dvakrát skóroval a prihrával aj na úvodný zásah Patrika Bačíka. Člen tretieho útoku HC ’05 v zápase proti Michalovciam mal aj príležitosti na zavŕšenie hetriku.

„Hetrik mi asi doprianý nebol. Párkrát som dostal prihrávku na strelu z prvej, ale žiaľ mi to nevyšlo. Možno nabudúce, uvidíme. Tri body ale tešia viac, každý jeden bod je dôležitý, potrebujeme stúpať hore a myslím si, že takýmito výkonmi môžeme ísť len a len hore. Tréner doniesol do kabíny dobrú náladu, dobrú atmosféru, niečo nové. Myslím si, že nám to aj funguje,“ dodal Melcher.

Spokojnosť neskrýval ani lodivod baranov Antti Karhula, ktorý sa v treťom zápase na lavičke HC ’05 konečne dočkal víťazstva: „Som skutočne hrdý na chalanov. Som za nich šťastný, pretože počas šiestich dní, ktoré som tu, pracovali veľmi tvrdo. Celý čas majú otvorené oči aj uši a chcú sa naučiť nové veci, majú otvorenú myseľ. Prvá výhra chutí dobre, je to pekné, ale nie je to „one man show“, každý v tíme dal do toho všetko, čo ma robí šťastným.“

Fanúšikov baranov potešila správa o návrate Patrika Lampera, ktorý prišiel pod Urpín v rámci výmeny s Hradcom Králové za Nikitu Scherbaka. Odchovanec banskobystrického hokeja sa v súboji s Michalovcami prezentoval jednou asistenciou. „Som rád, že sa vyhralo a dúfam, že v tom budeme naďalej pokračovať. Bol to dobrý zápas, hrali sme 60 minút to, čo sme chceli. Boli tam nejaké menšie výpadky, ale podržal nás brankár a sme radi, že sme to ubojovali do víťazného konca. Cítil som sa veľmi dobre, po dlhej dobe som hral veľa a som za to rád. Ide mi o to, aby som veľa hrával a je pre mňa lepšie, keď veľa hrám, ako keby som sedel. Všetci v tíme sú dobrí chalani, nemám sa na čo sťažovať,“ vyjadril sa 28-ročný útočník, ktorý bol v tíme baranov pri všetkých troch majstrovských tituloch.

V utorok rezonovala športovou verejnosťou aj téma nominácie slovenskej hokejovej reprezentácie na zimné olympijské hry. Slovensko bude v Pekingu reprezentovať aj útočník Michaloviec Pavol Regenda. „Začali sme dobre, ale nevedeli sme dať gól. Oni ho dali a postupne si zobrali zápas na svoju stranu. Trápili sme sa v koncovke celý zápas. Cestou sem som spal v autobuse a začal mi pípať mobil. Určite som za pozvánku do reprezentácie veľmi rád. Ešte stále nie som stotožnený s tým, že tam mám ísť, ale som veľmi vďačný. Dnešný zápas však z mojej strany nebol taký, aký by mal byť, hlavne ako reprezentačný hráč. Musím to zlepšiť a musím sa poriadne pripraviť na olympiádu. Dúfam, že keď tam pôjdem, tak niečo ukážem,“ vyjadril sa k zápasu proti baranom aj nominácii do národného tímu Pavol Regenda.

Viac o samotnom priebehu stretnutia medzi Banskou Bystricou a Michalovcami sa dozviete v našej fotoreportáži.