Počas prebiehajúcich prác na vysielači na Skalke, došlo v pondelok ku smrteľnému pracovnému úrazu. Na vysielači prebieha komplexná výmena vysielacích antén s čím súvisia náročné výškové práce.

Na viacerých najväčších hlavných vysielačoch na Slovensku, ktoré prevádzkuje spoločnosť Towercom, počas tohto roka prebiehajú komplexné výmeny vysielacích technológií. Menené sú aj samotné vysielacie antény umiestnené viac než dvesto metrov nad úrovňou okolitého terénu. Vysielač Suchá hora na Skalke nad Králikmi, má celkom 312 metrov a je druhou najvyššou stavbou Slovenska. Obslužný výťah premáva do výšky 260 metrov. V súčasnosti z neho vysielajú už len rozhlasové stanice, dva okruhy verejnoprávnej RTVS a štyri komerčné celoplošné stanice.

Ako v pondelok informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, pri výkone údržby na vysielači došlo v pondelok k smrteľnému pracovnému úrazu.

“Podľa predbežných zistení z miesta udalosti sa jeden zo zamestnancov pri schádzaní nadol zachytil postrojom o výťah, ktorý šiel opačným smerom. Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” uviedla polícia na sociálnej sieti.

Na mieste následne prebiehali náročné záchranárske práce, pri ktorých sa záchranári snažili dostať telo muža na zem. Polícia má ešte o prípade podrobnejšie informovať neskôr.