Prevádzkovateľ najväčších slovenských vysielačov – spoločnosť Towercom, a.s., ktorá zaisťuje aj šírenie rozhlasového vysielania pre verejnoprávneho vysielateľa RTVS, pristúpil ku generálnej obnove rozhlasovej vysielacej technológie na vysielači Suchá hora na Skalke.

Z vysielača nad obcou Králiky je šírený rozhlasový signál pre významnú časť stredného Slovenska, najmä však pre región Banskej Bystrice. Spoločnosť Towecom počas niekoľkých týždňov kompletne vymení anténne vysielacie technológie, pričom pôjde o náročné výškové práce. Podobné už v uplynulých týždňoch prebiehali na vysielači v Žiline.

V súvislosti s týmito zásahmi dochádza od pondelka, 12. júla k čiastočnému obmedzeniu vysielania. Až do 20. júla bude postupne montovaný náhradný anténny systém, ktorý bude zabezpečovať vysielanie v FM pásme jednotlivých rádií, ktoré z vysielača vysielajú. Ide o dva okruhy RTVS, ako aj viaceré celoplošné komerčné rádiá. Odstávky vysielania sú v uvedených termínoch naplánované denne v čase medzi 10.00 a 18.00 h. Následne budú jednotlivé stanice vysielať z vysielača so zníženým výkonom.

Kompletná obnova a spustenie vysielania v plnom výkone by malo prebehnúť v druhej polovici augusta. Opätovné spustenie si v dňoch 23. a 24. augusta opäť vyžiada dočasné úplné vypnutie vysielača.