Quantcast

Európsky šampionát psích záprahov organizácie FISTC na stredných a dlhých tratiach, sa mal na Králikoch a kopcoch v okolí Banskej Bystrice začať už zajtra a mal trvať do nedele. Organizátori preteky pre nedostatok snehu, už po druhýkrát,  presúvajú na neskorší termín.

Psie_zaprahy_Kraliky_18.2.2012_196“Z dôvodu nepriaznivých snehových podmienok sa termín Majstrovstiev Európy FISTC v pretekoch psích záprahov na stredné a dlhé trate Banská Bystrica – Králiky 2014 opäť presúva na neskorší termín. Organizátori sú pripravení reagovať na vývoj počasia a najmä snehových podmienok v priebehu mesiaca marec a presný termín konania pretekov psích záprahov včas oznámia,” informovala médiá hovorkyňa Mesta Banská Bystrica Martina Kanisová..

Trate mali viesť po východných svahoch Kremnických vrchov medzi mestom Banská Bystrica a obcami Králiky a Kordíky. Centrum pretekov bude na lyžiarskom štadióne na Králikoch. Počasie zrejme organizátorom v marci priať takisto nebude, keďže predpovede hlásia už iba oteplenie. Pôvodne bolo podujatie plánované už v polovici februára.