V banskobystrickej Záhrade majú svoje stále miesto mladé, začínajúce kapely. Aj jeden z prvých live koncertov sezóny bude patriť práve takejto kapele. V predposlednú májovú sobotu zahrá v Záhrade banskobystrická formácia Out of Hands. 

Kapelu Out of Hands „dal dokopy“ Filip Dobrocký, ktorý začínal ako bubeník v niekoľkých banskobystrických kapelách a popritom sa venoval vlastnej tvorbe. Pred časom vydal príjemný debutový album. Všetky nástroje si nahral sám, no keďže na plnohodnotný živý koncert by to nestačilo, oslovil bývalých spolužiakov z gympla, nacvičili pár vecí a do príchodu pandémie stihli odohrať jeden koncert v Brne.

Koncert, ktorý sa v Záhrade uskutoční v sobotu 22. mája, bude pre Out of Hands slovenskou premiérou. Kapela zahrá v zložení: Filip Dobrocký (gitara, spev), Branislav Schwarz (klávesy), Daniel Takáč (basgitara). Žánrové zameranie svojej tvorby prezentuje Filip Dobrocký jednoducho: „Osobné dojmy vo forme pocitových, takmer folkových piesní, z pragmaticko-estetických dôvodov využívajúc elektroniku, prijímajúc tak lo-fi DIY prístup.“

Out of Hands:  

Koncert začína o 19:00 h a v prípade priaznivého počasia sa uskutoční vonku. Vzhľadom na protipandemické opatrenia sú účastníci koncertu povinní sedieť a mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. Konzumácia nápojov je zakázaná, test si môžete dať spraviť pre vlastný dobrý pocit (vstupné: 3 €). Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.