Aj v tomto týždni sa môžeme tešiť na premietania Letného kina na amfiteátri, ktoré o. z. za! amfiteáter organizuje už siedmu sezónu. Prinášame vám prehľad najbližších premietaní na amfiteátri Paľa Bielika.

Týždeň na amfíku odštartuje hororový pondelok, v rámci ktorého sa predstaví Prekliata. Najmenší diváci a ich rodičia sa môžu hneď na dve premietania. V stredu bude na úteku Králik Peter a piatok bude patriť animáku Luca. Lákadlom bude štvrtková premiéra Matiek. Program Letného kina na amfiteátri v tomto týždni uzavrie nedeľa s Quentinom v podaní Gaunerov.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 500.

PREKLIATA – Hororové pondelky

v pondelok 21. júna o 21.30 h

(USA, 2021, 100 min, Evan Spiliotopoulos)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan) navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. Film je natočený podľa najpredávanejšej knihy Jamesa Herberta – Svätyňa.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

KRÁLIK PETER NA ÚTEKU – Detské kino

v stredu 23. júna o 21.30 h

(USA / Austrália, 2021, 94 min, Will Gluck)

Obľúbený nespratník Peter sa tentokrát rozhodne utiecť z farmy, pretože si myslí, že svojím správaním všetkým spôsobuje iba problémy. V meste sa dostane do partie zvieracích zlodejov, ktorých novým cieľom sú farmárske trhy a šibal Peter do akcie zatiahne aj zvyšok rodiny a kamarátov. Záťah však nedopadne podľa plánu a Peter tak za pomoci Thomasa a Bei musí napraviť, čo pokazil.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 7
Uvádzané so slovenským dabingom.

MATKY – Premiéra

vo štvrtok 24. júna o 21.30 h

(Česko, 2021, 95 min, Vojtěch Moravec)

Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery.

Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12

LUCA – Detské kino

v piatok 25. júna o 21.30 h

(USA, 2021, 96 min, Enrico Casarosa)

Pôvodný celovečerný animovaný film od štúdií Disney a Pixar s názvom “Luca” je zábavný a dojemný príbeh o priateľstve, vystúpení z našej komfortnej zóny a o dvoch dospievajúcich morských príšerkách, ktoré zažívajú leto ktoré zmení ich život. “Tento film je o priateľstvách, ktoré nás menia,” hovorí režisér Enrico Casarosa. “Je to ľúbostný list letám našej mladosti – tým rokom, ktoré nás formujú v tom kým sme.” Dodáva producentka Andrea Warren, “Je to magický príbeh o dospievaní a o spomienke na ľudí, ktorí nás formovali po ceste životom v detstve.”

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 7
Uvádzané so slovenským dabingom.

GAUNERI – Nedele s Quentinom

v nedeľu 27. júna o 21.30 h

(USA, 1992, 99 min, Quentin Tarantino)

Mafián Joe najme na vykradnutie klenotníctva partiu gangsterov, ktorí sa navzájom nepoznajú a oslovujú sa vymyslenými menami. Akciu však zmarí polícia a zlodejom nezostáva nič iné, len ujsť a ukryť sa v starom sklade. Pán Oranžový je postrelený a pán Biely sa ho pokúša udržať nažive, kým nedorazí pomoc. Napätie v sklade však stúpa, pretože polícia je im na stope a pán Ružový je presvedčený, že to bola pasca – niekto z nich musí byť zradcom. Každý má však vlastnú verziu toho, čo sa stalo. Ako dlho bude trvať, kým vytiahnu zbrane a z drámy sa stane masaker?

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.