V poslednom júlovom týždni bude Letné kino na amfiteátri premietať trikrát. Tešiť sa môžeme na filmové novinky.

Posledný júlový týždeň patrí v Banskej Bystrici najmä EYOF-u, a tak je počet premietaní na Amfiteátri Paľa Bielika nižší ako obvykle. V pondelok si môžeme pod holým nebom pozrieť americké humorné akčné sci-fi Všetko, všade, naraz. Následne bude banskobystrické Letné kino premietať až v sobotu, kedy si prídu na svoje najmä mladšie ročníky, keďže na plátne amfiteátra sa predstaví animovaná DC Liga superzvierat. Nedeľa bude patriť novej českej komédii Striedavka. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

VŠADE, VŠETKO, NARAZ

v pondelok 25. júla o 21.30 h

USA, 2022, 140 min, Dan Kwan, Daniel Scheinert

Staršia čínska imigrantka Evelyn Wang (Michelle Yeoh) sa ocitá v bláznivom dobrodružstve, v ktorom sa pokúša zachrániť svet tým spôsobom, že preskúma paralelné vesmíry so životmi, ktoré mohla mať.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

DC LIGA SUPERZVIERAT

v sobotu 30. júla o 21.30 h

USA, 2022, 100 min, Jared Stern

Superpes Krypto a Superman sú nerozluční priatelia, ktorí zdieľajú rovnaké superschopnosti a bok po boku bojujú proti zločinu v Metropolise. Keď Supermana a zvyšok Justice League unesú, Krypto musí presvedčiť zvieraciu bandu z útulku – psa Acea, prasa PB, korytnačku Merton a veveričku Chipa – aby ovládli svoje nové superschopnosti a pomohli mu zachrániť superhrdinov.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení

Uvádzané so slovenským dabingom.

STRIEDAVKA

v nedeľu 31. júla o 21.30 h

Česko, 2022, 90 min, Petr Nikolaev

Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.