V spolupráci s vydavateľstvom Ikar vám aj tento týždeň na portáli BBonline.sk predstavíme jednu z knižných noviniek na pultoch kníhkupectiev, ktorá by sa mohla objaviť aj vo vašej knižnici.

Bea Bazalová: Nemiluješ, zomrieš

Nie je to tak dávno, čo Slovenskom otriasla správa o zavraždenej učiteľke. Spisovateľka Bea Bazalová so znalosťou najintímnejších detailov čudného mileneckého vzťahu majstrovsky zobrazila peripetie lásky, vášne, posadnutosti a nenávisti. Príbeh neláskavej lásky totiž dôverne poznala, obeť bola jej priateľkou. Román Nemiluješ, zomrieš je nielen retrospektívou života slobodnej matky s jej budúcim vrahom, ale aj výkričníkom pre všetky osamelé ženy.

„V čase, keď sa odohrala táto tragédia, ktorá hlboko otriasla celou mojou rodinou, som mala rozpísaný rukopis štvrtej knihy. Nevedela som sa naň však sústrediť, neustále som myslela na priateľku, na absurdnosť a zbytočnosť činu, ktorý ju pripravil o život. Dookola som si premietala naše posledné rozhovory, uvažovala som, či sa dalo zabrániť najhoršiemu. Príbeh som zaznamenala do počítača. Len pre seba, cez slzy, cez jed a bezmocnú zlosť na človeka, ktorý zobral život matke, dcére, sestre a kamarátke. Neskôr, po rozhovoroch s priateľkiným synom, som poslala rukopis vydavateľstvu. Chcela som, aby sa ľudia, ktorí si knihu prečítajú, dozvedeli, aká bola obeť výnimočným a dobrým človekom. Na druhej strane, ak príbeh pomôže čo i len jednej žene uniknúť zo vzťahu, ktorý by ju mohol ohroziť, alebo pripomenie, že dôveru je vždy potrebné skombinovať s opatrnosťou, potom kniha splnila cieľ,“ povedala Bea Bazalová na margo otázky, prečo sa rozhodla napísať knihu o tragickom osude svojej priateľky.

Knihu Nemiluješ, zomrieš napriek veľmi vážnej téme prečítate na jeden dúšok. Hoci každému, kto pozorne sleduje slovenské médiá, bude koniec už vopred známy…

Knižku samozrejme nájdete v každom dobrom kníhkupectve, ale ako je už zvykom, skúsiť môžete aj svoje šťastie. Odpovedzte nám do piatku 9. novembra 12.00 h na našu súťažnú otázku: Komu predovšetkým je určená kniha Nemiluješ, zomrieš? Ak budete mať šťastie, táto knižka od vydavateľstva Ikar poputuje možno práve vám.

Súťaž je ukončená.