Už dnes o 16.00 h štartuje v Športovej hale na Štiavničkách jeden z najkvalitnejších špecializovaných atletických turnajov sveta.

Koľko skočí Ivan Uchov? Padne v ženskej kategórii halový svetový výkon roka? Podarí sa Petrovi Horákovi kvalifikovať na Halové majstrovstvá Európy? To sú hlavné otázniky pred stredoeurópskym halovým výškarskym mítingom roka.

Na dopoludňajšej tlačovej konferencii predstavili organizátori dvojicu hlavných ašpirantov na víťazstvo mužskej kategórie – Ivana Uchova a Jesseho Wiliamsa.

Uchov so svojím trénerom Kľuginom

„Mojim cieľom je dostať sa do trojice a potom sa ukáže,“ začal ašpirant na prekonanie svetového rekordu, ktorý je aktuálne vo výške 243 centimetrov. Svoj príchod do Banskej Bystrice minuloročný víťaz tohto mítingu dlho nezvažoval, vracia sa sem rád.

Novinári sa na tlačovej konferencii dotkli aj toho, že Uchov je známy najmä svojimi skvelými výkonmi v hale kontrastujúcimi so slabšími skokmi pod holým nebom. Na margo čoho sa vyjadril jeho tréner Sergej Kľugin – olympíjsky medailista z OH Sydney 2000: „Práve v tejto sezóne sa chceme sústrediť na vyrovnanie halových a vonkajších výkonov.“ Na čo Uchov vysvetlil v čom je to iné: „Rozdiel v hale je aj v tom, že tu sa môže pustiť hudba podľa jeho požiadavky, viac mi to vyhovuje.“

Američan Jesse Wiliams, ktorý si v Banskej Bystrici zatiaľ dvakrát zlepšil osobné maximum, dnes rekordy lámať nechce: „V prvom rade to pre mňa musí mať zmysel, musí to byť pre zábavu,“ dodal mladý Američan, ktorý by chcel skočiť svoje optimum okolo 234 centimerov.

Z dnešného mítingu, ktorý štartuje o 16.00 h, bude vysielaný online prenos, ktorý vám sprostredkujeme aj prostredníctvom našej stránky.

Prečítajte si aj: Šancu vidieť pád svetového rekordu opäť ponúkne ESC high jump