Aprílová a tak trochu už aj májová Detská čitáreň v bystrickom kníhkupectve Artforum bude špeciálna. „Živého“ autora totiž v čitárni ešte nemali. A keby len autora. Príde aj prekladateľ, moderátor a knihovník. Všetko v jednej osobe.

V utorok 30. apríla vám v útulnom kníhkupectve na Moysesovom námestí spisovateľ (prekladateľ, moderátor a knihovník) Michal Hvorecký bude čítať zo svojej knihy Lebopreto. Zvlášny názov, však? A viete ako vznikol? Aj to sa dozviete v čitárni, ale tým, ktorí tam nebudú, prezradíme, že…

„Názov Lebopreto vymyslela naša najmladšia dcéra, ktorá istý čas týmto slovom odpovedala na takmer všetky otázky. Prečo to robíš? Lebopreto!,“ hovorí Michal Hvorecký.

Lebopreto je kniha priamo inšpirovaná jeho skúsenosťou s otcovstvom. Vychádzala tri roky na pokračovanie ako seriál v časopise Slniečko, najstaršom časopise na Slovensku.

„Veľmi nás s ilustrátorkou Petrou Lukovicsovou potešilo, že knihu Bibiana označila za najlepšiu detskú knihu roka 2022. A dnes sa rozhoduje o budúcnosti Bibiany v rukách novej radikálnej pravicovej moci…“ dodáva Michal a na otázku, či sa teší do Bystrice, odpovedá: „Vždy sa veľmi teším do Banskej Bystrice, do nového krásneho Artfora zvlášť.“

Detská čitáreň s Michalom Hvoreckým a jeho knihou Lebopreto sa uskutoční v utorok 30. apríla 2024 o 16.00 h v kníhkupectve Artforum na Námestí Štefana Moysesa 7. Čitárňou už tradične bude sprevádzať Monika Perecárová a podujatie spríjemní vystúpenie argentínskeho hudobníka Cristiana Estrellu, ktorý už niekoľko rokov tvorí na Slovensku.

Aprílová Detská čitáreň je vhodná pre deti od 6 do 10 rokov, ale v kníhkupectve radi privítajú aj iné vekové kategórie.  Veď pekné príbehy sú pre všetkých.

Podujatie je súčasťou projektu Literatúra v priestore 2024, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.