MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 29. júna oznámil podpis nového hrotového útočníka. Stal sa ním 31-ročný rodák z Trenčína Tomáš Malec, ktorý má skúsenosti aj zo slovenskej najvyššej súťaže.

Dvojmetrová posila už za Duklu stihla odohrať tri prípravné zápasy proti Pohroniu, Viktorii Plzeň a Dukle Praha, a tak bolo len otázkou času, kedy ju banskobystrický klub oznámi oficiálne. V dueli proti prvému menovanému celku, 22. júna, si Malec stihol otvoriť aj gólový účet v príprave, keď sa presadil v 43. minúte. Z výhry 3:2 sa však napokon napokon radoval domáci kolektív. „Cítim sa veľmi príjemne. Po dovolenke bolo dôležité sa do toho zase dostať, ale každým tréningom je to lepšie, aj fyzicky, aj spoznanie sa s mužstvom a taktikou. Chcem byť čo najlepšie pripravený, aby neboli zranenia a všetko má Boh vo svojich rukách. Som kolektívny hráč, keď sa nám bude dariť ako tímu, budem šťastný,“ vyjadril sa v rozhovore pre web mfkdukla.sk Tomáš Malec.

Proti Plzni, 26. júna, sa Dukla najprv ujala vedenia, v nadstavenom čase prvého polčasu skóroval obranca Ľubomír Willwéber, avšak nedokázala zápas dotiahnúť do víťazného konca a prehrala 2:1. Po oznámení novej posily sa červeno-bieli predstavili 29. júna v zápase proti Dukle Praha, s ktorou prehrali po góle v 90. minúte 1:0. „Ďakujem všetkým, ktorí mňa a celý tím podporujú a verím, že si nájdu cestu na štadión a my za to budeme vyhrávať. Viem, že asi to nie vždy pôjde podľa predstáv, ale vždy treba ostať pozitívny a veriť,“ dodala nová posila MFK Dukla.

Malec sa okrem štartov vo vtedajšej Corgoň lige môže pochváliť aj účasťou v kvalifikácii do Európskej ligy UEFA, do ktorej sa v sezónach 2013/2014 a 2014/2015 dokázal prebojovať so svojím vtedajším zamestnávateľom AS Trenčín. Za obe sezóny v nej odohral celkovo štyri zápasy, pričom si pripísal jeden gól do siete vtedajšieho účastníka anglickej Premier League Hull City a pridal aj jednu asistenciu. V klube spod Hradu Matúša Čáka získal v sezóne 2013/2014 zlatú kopačku za najlepšieho strelca ligy, keď nastrieľal štrnásť gólov. V roku 2014 jeho kroky smerovali do Nórska, kde v prvej sezóne dokázal získať s klubom Rosenborg BK ligový titul aj ligový pohár. Ďalší titul v Škandinávii zaznamenal v roku 2017 v drese Lillestrøm SK. Nateraz posledným výraznejším úspechom novej posily MFK Dukla, do ktorej prestúpil z klubu 1.SK Prostějov z českej druhej najvyššej súťaže, je titul z litovskej ligy v roku 2018, ktorý získal s klubom FK Žalgiris Vilnius.