Poliklinika na Hornej ulici nepôjde nateraz do súkromných rúk. Kraj s jediným záujemcom nepodpísal dohodu a vypíše novú súťaž.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) neprenajme Polikliniku na 20 rokov súkromnej spoločnosti Trigonum. Predseda BBSK Vladimír  Maňka totiž stiahol odporúčanie na prenájom z rokovania zastupiteľstva. Dôvodom bolo podľa jeho slov to, že sa so súkromníkom nedohodli na podmienkach prenájmu. Kraj si dal podmienku, že nájomca musí v priebehu 20 rokoch investovať do budovy milión eur. Súkromník si však do týchto výdavkov chcel narátať aj investíciu do zdravotníckeho zariadenia, ktoré by nebolo v majetku kraja.

K zrušeniu zmluvy prispelo aj to, že spoločnosť nebola vybraná v konkurencii. BBSK sa tak rozhodol, že verejnú obchodnú súťaž vyhlási na novo. Dovtedy bude zdravotnícke služby v Poliklinke zabezpečovať kraj.

Zaujímavosťou je, že  súkromná spoločnosť Trigonum uspela vo verejnej obchodnej súťaži po 14 dňoch svojej existencie. Trigonum vznikol 10. mája 2011, 17. mája bolo potrebné predložiť ponuky a už 24. mája 2011 komisia BBSK odporučila  s Trigonom uzavrieť zmluvu. Jedným z troch spoločníkov vo firme je aj Vladimír Baláž, ktorý kandidoval v minuloročných voľbách do mestského zastupiteľstva na kandidátke koalície SMER-HZDS-SNS a stal sa prvým náhradníkom vo volebnom obvode č.5.