Polícia sa vyšetrovaním snaží určiť, kedy presne došlo k nehode, pri ktorej vyhasol život 22-ročného muža z Heľpy. Jeho auto našli havarované v Hrone pri Slovenskej Ľupči vo štvrtok 6. apríla.

Ako sme ešte minulý týždeň informovali, 22-ročný vodič z Heľpy viedol motorové vozidlo Peugeot 406 v smere od Brezna na Banskú Bystricu, pričom s vozidlom prešiel do protismeru, následne zišiel z cesty dole svahom na trávnatý porast, kde vozidlo po niekoľkých desiatkach metrov narazilo do kmeňa stromu a následne ho prevrátilo na strechu do rieky Hron, kde došlo k usmrteniu vodiča. K nehode malo podľa predbežných informácií dôjsť ešte v stredu 5. apríla okolo 21.00 h.

Polícia však teraz prosí prípadných svedkov nehody, aby o tejto udalosti poskytli akékoľvek informácie, ktoré by prispeli k jej objasneniu.

Policajti sa konkrétne zaujímajú, či vodiči od popoludňajších hodín ešte utorka 4. apríla až do večerných hodín v stredu 5. apríla, nezaznamenali rýchlu, agresívnu, nebezpečnú jazdu zeleného Peugeota s breznianskym evidenčným číslom. Či vodičov takéto vozidlo náhodou nepredbiehalo alebo prípadne niekto ešte 4. apríla večer nepočul náraz či nezaznamenal pohyb v okolí Hrona pri mieste nehody, ku ktorej došlo na úrovni Biotiky.

„Prípadne aj iné okolnosti, ktoré by mohli s touto nehodou súvisieť, môžu svedkovia ohlásiť telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare PZ,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.