Mladý 22-ročný Ľuboš odišiel ešte v stredu 5. apríla večer z miesta svojho bydliska a rodine sa od vtedy nehlásil. Havarované auto s ním našli v Hrone vo štvrtok večer.

Vo štvrtok 6. apríla, krátko po 21.00 h, prijali na tiesňovej linke informáciu od vodiča prechádzajúceho po ceste I/66 okolo obce Slovenská Ľupča, ktorý ohlásil, že zahliadol zrejme havarované vozidlo v rieke Hron.

Na miesto vyrazila hliadka polície, ale aj pätica profesionálnych hasičských záchranárov z Banskej Bystrice s príslušnou technikou. Na mieste našli v rieke vrak havarovaného vozidla Peugeot 406, v ktorom bolo následne nájdené aj telo vodiča.

„Podľa doterajšieho objasňovania, k dopravnej nehode došlo pravdepodobne už v stredu (5.4.) na ceste I/66 v katastri obce Slovenská Ľupča. Mladý vodič viedol motorové vozidlo Peugeot 406 v smere od Brezna na Banskú Bystricu, pričom s vozidlom pravdepodobne prešiel do protismeru, kde následne zišiel z cesty dolu svahom na trávnatý porast, kde vozidlo po niekoľkých desiatkach metrov narazilo do kmeňa stromu a prevrátilo sa na strechu. Vozidlo skončilo prevrátené v rieke Hron. Telo 22-ročného muža bolo zakliesnené vo vozidle,“ popisuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Na miesto tragédie polícia ešte večer prizvala znalcov z odboru cestnej dopravy a začala tiež trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Nariadená bola tiež súdna pitva, ktorá môže priblížiť príčiny mužovej smrti. Ďalšie okolnosti nehody polícia vyšetruje.