Nemec Steve K., ktorý žil so svojou slovenskou manželkou v Rakytovciach, bol od roku 2002 nezvestný. Tohtoročný nález kostrových pozostatkov pri Starých Horách po rokoch odhalil odporný zločin, aký zväčša vídame len v televízii.

Ako teraz informovala polícia na sociálnej sieti, Steve mal s manželkou nezhody. “Žene zrejme napadlo ako riešenie jeho odstránenie. Manželské nezhody by sa tak skončili a dostala by sa k jeho majetkom. Klasický dôvod vraždy, ktorú mala naplánovať s ďalšou osobou pár dní pred Vianocami 2002. Muža mala najskôr omámiť liekmi v nápoji. Následne mali prísť vykonávatelia vraždy, do domu sa mali dostať dverami, ktoré mala nechať pootvorené. Stevea mali zbiť a zviazať plachtami, naložiť do kufra auta a odviezť do lesa. Po ceste sa ešte prebral a v snahe o záchranu vykopol zadné sedadlá auta. Veľmi mu to nepomohlo. Muži, ktorí ho viezli, ho mali údermi do hlavy priviesť do bezvedomia. Keď dorazili do lesa, na miesto kde sa ho mali zbaviť, mlátili ho, až kým sa nehýbal a prestal komunikovať. Mali ho vliecť hlbšie do porastu a po ceste ho mal jeden z mužov bodnúť do krku,” približuje polícia výsledky dlhoročného vyšetrovania. Žena sa po smrti muža mala dostať k nemalým finančným majetkom.

Páchateľov zaistili v Sásovej.

Ťažko raneného a umierajúceho Stevea v ľahkom oblečení v decembrovom chladnom počasí zahrabali konármi a ten neskôr na mieste skonal. Páchatelia sa následne zbavili aj auta, ktoré v Ostrej Lúke zapálili a to zhorelo do tla.

“Ako to už býva, páchateľ sa vracia na miesto činu. Popravčia čata sa mala v roku 2003 vrátiť k telu Stevea s cieľom premiestniť ho na iné miesto. Časti tela boli objavené v máji tohto roku a o pár dní mal kriminalistický expert jasno. Patrili Steveovi,” komentuje polícia na Facebooku.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry z vraždy aktuálne obvinil bývalú manželku zosnulého Katarínu K. (42), Mareka S. (40) a Herberta P. (38), ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, prípadne výnimočný trest. Všetci sú už vo väzbe.