V stredu 9. decembra sa v Banskej Bystrici začína siedmy ročník festivalu ľudských práv, tolerancie a vzájomného porozumenia Embargo 2020. Tento rok, vzhľadom k aktuálnej pandemickej situácii, sa podstatná časť trojdňového festivalu uskutoční v online verzii.

Streda 9. december – prednášky aj slam poetry

Siedmy ročník festivalu Embargo otvorí v stredu 9. decembra prednáška vedúceho katedry filozofie FF UMB Miloša Taligu spojená s diskusiou o užitočnosti kritického myslenia pri hľadaní pravdy v kritických časoch – Kritický manuál pre hľadačov pravdy (17:00 h). Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

V prednáške o variáciách (ľudského) rodu a civlizačnom rozkole medzi dvomi pohlaviami Kto sa bojí ,,gender ideológie”? (18:30 h) bude Milan Zvada hovoriť o východiskách uvažovania o „rode” v širšom kontexte a o dôsledkoch, ktoré z neho vyplývajú pre konkrétnych ľudí. Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

Obidve prednášky sa konajú v Záhrade CNK, s obmedzenou kapacitou 35 účastníkov a za dodržania všetkých protipandemických opatrení.

V závere prvého dňa festivalu môžu jeho návštevníci a návštevníčky očakávať feministickú smršť slam poetry (19:30 h, online aj offline). V programe FEMISLAM v Záhrade Vol. 1, zameranom na špičku ženskej slamovej scény na Slovensku, sa predstavia dve finalistky majstrovstiev Slovenska MARA & BIBI, hviezda PANSLAMU 2020 Barbora z Kraľovian a víťazka Bardejovského slamu Veronika. Hodnotiť ich výstupy bude možné naživo v Záhrade, opäť  s kapacitou do 35 miest a za dodržania všetkých protipandemických opatrení. Viac informácií nájdete vo Facebook evente.

Ľudskoprávny festival EMBARGO je súčasťou tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.