Neúprosné slnko nás nám nedáva veľmi na výber. Núti nás buď zostať doma, v tieni, alebo sa po krk ponoriť do vody niekde na kúpalisku, na jazere, v mori… Ak ste však počas tohto víkendu predsa len mali chuť na niečo „iné“, tu sú naše víkendové tipy.

PIATOK 9. AUGUST

Zvolen

V Kafé Džezva vo Zvolene si môžete príjemne posedieť pri pesničkách Zuzky Mikulcovej a jej kapely. Koncert sa začína o 19. hodine.

SOBOTA 10. AUGUST

Banská Bystrica

Zuzana Mikulcová je skvelá speváčka. Ak ste sledovali minuloročný Hlas Česko Slovenska, iste nám dáte za pravdu. Ak nie, príďte sa o tom presvedčiť v sobotu podvečer na Námestie SNP v Banskej Bystrici, kde sa koná Koncert za! amfiteáter.  Okrem Zuzany a jej kapely (o 19. hod.) tu zahrá aj banskobystrická funková (triphop) kapela Humanoid (o 17. hod.). Viac informácií na www.artne.sk

Donovalský drapákDonovaly

Prvý ročník Donovalského drapáku má ambície preveriť vašu cyklistickú vytrvalosť, kondičku, zdatnosť… atď. Prezentácia účastníkov je od 8.30 hod. v Kolibe DAMi´sport, kde je aj štart (o 11. hod.) aj cieľ. Trasa: Donovaly – Šachtičky – Donovaly. Cenou pre víťaza či víťazku je pobyt v Hoteli Šachtička. (www.damisport.sk)

Jasenie

Jasenské baranie hody iste zlákajú milovníkov dobrého jedla, pitia ale aj hudby a zábavy. Šiesty ročník súťaže vo varení baraních hŕč sa uskutoční v areáli pohostinstva u Daučíkov a zapojiť sa do varenia môžu všetci, ktorí sa zaoberajú chovom oviec a prípravou jedál z baraniny alebo aj tí, ktorí si na to jednoducho trúfnu. Baranie hody v Jasení spestrí ukážka strihania oviec, ochutnávka a predaj výrobkov z ovčieho syra a aj muzika – skupina ZBM, ľudová hudba Martina Pecníka, Tomáš Bezdeda a ďalší. Informácie na:  048/619 22 26 a 0905 910 093.

Špania Dolina

Ak sa v sobotu vyberiete na Španiu Dolinu, budete si mať z čoho vybrať – tvorivé dielne pre verejnosť (10. – 15. hod.), futbalový turnaj na Ludvika šachte (od 10. hod.), Faklcúg, čiže prechod permoníkov s fakľami a lampášmi po halde Maximilián (20.30 hod.), diskotéka pre deti (od 19. hod.) a napokon Banícka hostina, tradičná tekvicová zábava (od 20. hod.). Viac info na: www.spaniadolina.sk

Telgárt

Maškrtníkom odporúčame výlet do Telgártu. Premiéru tam bude mať Čučoriedkový deň – súťaž o najlepší čučoriedkový koláč. Piecť sa bude pred Hotelom Telgárt a výťažok z Čučoriedkového dňa poputuje na dobročinné účely.

Počúvadlo

Vari najznámejšie štiavnické jazero Počúvadlo má povesť „chladného“ tajchu. Ktovie, či to stále platí. Napokon, máte možnosť overiť si to túto sobotu a okrem príjemného chládku si užiť aj kopec dobrej muziky. Hudobné leto v prírodnom amfiteátri na Počúvadlianskom jazere ponúka týchto interpretov a skupiny: Peter Cmorík a Blues Band, Zděnek Bína (excelentný gitarista a spevák, CZ) a Michal Šindelář trio (CZ). Začiatok o 18. hod. (www.sitnoblues.sk)

NEDEĽA 11. AUGUST

Počúvadlo UtopenecPočúvadlo

A na Počúvadle môžete zostať až do nedele. O dobrú zábavu sa vám od skorého rána (9. hod.) postarajú účastníci festivalu bizarných plavidiel Utopenec. Počas podujatia vystúpia kapely Pox Vobiscum, Crabslide a Fervido.

Banská Bystrica

Sú prázdniny a je logické, že svoj voľný čas chcete stráviť so svojimi deťmi. Tých najmenších vezmite do Bábkového divadla na Rázcestí na unikátne stretnutie „batoľaťa, rodiča a herca/herečky so svetom farieb. Nedeľné FARbatoláRIUM sa začína o 10. hod. Na väčšie deti čakajú v Thurzovom dome a v Tihanyiovskom kaštieli nedeľné tvorivé dielne. V Thurzovom dome na námestí (od 14. do 18. hod.) sa budú priúčať garbiarskemu remeslu a Tihanyiovskom kaštieli v Radvani (9. -12. hod. a 13. – 17. hod.) budú tvoriť z kvetov. Nemali by sme zabudnúť ani na Potulky mestom, tentoraz baštami a opevnením mestského hradu. Viac sa o nich dočítate tu…