Okresný súd v Banskej Bystrici v pondelok rozhodol v prípade minuloročnej tragickej nehody, pri ktorej zahynul záchranár Andrej Faglic.

Aktualizácia 11:00, doplnené o vyjadrenie hovorkyne Krajského súdu Niny Spurnej

Foto: BBonline.sk

Po tom, čo v lete polícia ukončila vyšetrovanie v prípade tragickej autonehody na Ďumbierskej ulici, si v pondelok vodička auta vypočula oslobodzujúci rozsudok. Okresný súd uznal, že šoférka Citroenu nezapríčinila dopravnú nehodu,keď prichádzajúca sanitka narazila do jej auta a následne sa odrazila do oproti idúceho autobusu MHD. “Súd mal za to, že vozidlo rýchlej zdravotníckej služby nespĺňalo predpoklady stanovené v § 40 zákona č. 8/2009 o cestnej premávke a teda bolo povinné dodržiavať všetky povinnosti a zákazy. Tým pádom nebolo zistené u obžalovanej porušenie žiadnych povinností u vodiča, vychádzajúc zo znaleckého posudku znalca z odboru cestnej dopravy,” informovala BBonline.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná.

Pri zrážke zahynul známy banskobystrický záchranár Andrej Faglic a následne v dôsledku ťažkých zranení aj vodič sanitky Jozef Šárik. Podľa obžaloby mala nehodu spôsobiť vodička osobného auta, keď na križovatke nedala prednosť prichádzajúcej sanitke. Prokurátor sa voči rozhodnutiu súdu odvolal.