Po autobusovej stanici sa začína hovoriť aj osude ďalších budov, ktoré sú právom označované ako banskobystrické strašidlá.

V rovnomennej ankete Banskobystrického okrášľovacieho spolku v roku 2012 sa hneď po autobusovej stanici na nelichotivom druhom mieste umiestnil objekt obchodného domu v Radvani.

Obchodný dom Prior v Radvani mal pôvodne nadväzovať na celú novú socialistickú štvrť vedúcu od Dolnej ulice. Vyplýva to pôvodného územného plánu centrálnej mestskej zóny zo sedemdesiatych rokov. Prior v druhej polovici vystriedalo Tesco, ktoré však neskôr vybudovalo nový veľký obchodný priestor na Zvolenskej ceste. V budove neskôr sídlilo viacero nájomcov. Jazdili tu motokáry, sídlilo tu fitness či bowlingové centrum. V roku 2011 sa však budova definitívne uzavrela a dlho patrila práve slovenskej odnoži britskej obchodnej siete Tesco. Vlastník dlhodobo čelil kritike bývalých vedení mesta, ale aj miestnych aktivistov. Hovorilo sa o problémoch s množstvom zomrelých holubov či ďalšom znečistení areálu. Medzičasom už pritom vyrástol ďalší veľký supermarket reťazca Kaufland v bezprostrednej blízkosti niekdajšieho obchodného domu.

V súčasnosti je už ale budova i pozemok vo vlastníctve spoločnosti PROFINEX energy zo skupiny firiem banskobystrického podnikateľa Romana Kvasničku. Tomu nedávno mesto schválilo napríklad aj predaj objektu bývalej práčovne v Majeri.

„Tak ako som nedávno po stretnutí s Radvančanmi avizoval, stretol som sa s majiteľom chátrajúcej budovy bývalého Tesca. Informoval ma, že sa mu podarilo ukončiť časovo náročné majetkovoprávne vysporiadania a pripraviť urbanistickú štúdiu. Rekonštrukciou tak podľa jeho slov prejde nielen budova starého Tesca, ale aj bezprostredné okolie,“ uviedol teraz primátor Banskej Bystrice Ján Nosko na svojom facebooku. Investor ešte dosiaľ zámer oficiálne neprezentoval a zatiaľ nezačali ani oficiálne administratívne povoľovacie procesy.