Banskobystrickí mestskí poslanci v utorok na svojom zasadnutí schválili výsledok obchodnej verejnej súťaže, v ktorej jediný záujemca ponúkol za areál bývalej práčovne sumu cez 205-tisíc eur.

pracovna-majerO novom využití pre chátrajúci areál sa hovorilo už pred piatimi rokmi, kedy mala byť v hre o komplex v Majeri špedičná a prepravná spoločnosť. Práve na jej popud mala byť v roku 2011 obchodná verejná súťaž vôbec vyhlásená. Cena podľa znaleckého posudku však mala byť pre túto spoločnosť privysoká. Do prvého kola súťaže sa ale prihlásila iná spoločnosť, NATURA ENERGY, a.s. Plánom firmy bolo vybudovanie bioplynovej stanice na výrobu plynu a elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Súťaž vyhrala s cenovou ponukou na odkúpenie vo výške 970-tisíc eur. Napriek zloženiu povinnej zábezpeky v sume 50-tisíc eur, ale ku kúpe objektu napokon nepristúpila.

Areál teda ďalej chátral a záujemcovia neprichádzali. Až tento rok sa mesto znovu rozhodlo vypísať novú súťaž, v ktorej sa napokon opäť jeden záujemca našiel. Aktuálny znalecký posudok už hodnotu objektu a pozemkov ohodnotil len na 205-tisíc eur.

Sumu 205 001 eur v obchodnej verejnej súťaži ponúkol tunajší podnikateľ známy z developerských aktivít jeho spoločnosti PROFINEX holding, Roman Kvasnička. V prípade, že podnikateľ napokon pristúpi ku podpisu kúpnej zmluvy s mestom, areál o výmere takmer 26-tisíc metrov štvorcových získa po rokoch nového majiteľa.