V úvode týždňa, v ktorom nás čakajú aj veľkonočné sviatky, bude v meste pod Urpínom chladno, na čom bude mať svoju zásluhu aj silný vietor. Od piatka sa oteplí, avšak o slovo sa má prihlásiť úhrn zrážok, a to aj snehových.

Od začiatku pondelka bude až do utorkového rána v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v polohách nad približne 1 500 m dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 35 m/s, čo predstavuje až víchricu.

Pondelok (3. 4.) prinesie ochladenie, keď sa teploty vzduchu z ranných +2 počas dňa vyšplhajú len na 4 až 6 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne úplne jasná, a tak z nej pršať nebude. Potrápi nás silný severný vietor, ktorý bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 13 až 15 m/s.

Utorok (4. 4.) bude v Banskej Bystrici taktiež slnečný a chladný. Naďalej bude fúkať silný severný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 7 až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -1 až -3 do popoludňajších 3 až 5 °C.

Streda (5. 4.) prinesie návrat oblačnosti. Z prevažne zamračenej oblohy môže v druhej polovici dňa aj zasnežiť. Teploty vzduchu ráno poklesnú na -1 až -3 a cez deň vystúpia na 5 až 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (6. 4.) bude sprevádzať zamračená obloha. Počas celého dňa musíme v Banskej Bystrici počítať so snežením, ktoré má k večeru vystriedať dážď. Teploty vzduchu sa z ranných 0 až -2 počas dňa vyšplhajú na 6 až 8 °C.

Piatok (7. 4.) bude sviatočným dňom s prevažne veľkou oblačnosťou. Z nej má počas celého dňa prameniť dážď, najvýdatnejšie popoludní. Bude o čosi teplejšie, keď sa vzduch z ranných +4 až +2 počas dňa zohreje na 10 až 12 stupňov Celzia.

Sobota (8. 4.) má byť taktiež zamračená, pričom v druhej polovici dňa má pršať. Z ranných +5 až +3 sa cez deň oteplí na 11 až 13 °C.

Nedeľa (9. 4.) má zakončiť týždeň v znamení čiastočného vyjasnenia oblohy, avšak naďalej budeme musieť s meste pod Urpínom rátať s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa z ranných 6 až 4 počas dňa vyšplhajú na 13 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.