Na prelome mesiacov marec a apríl môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať ochladenie, pri čom veterný bude najmä pondelok a v utorok môže aj mierne snežiť. Výraznejšie by sa malo otepliť až cez víkend, keď najvyššie denné teploty výrazne prekročia hranicu 10 °C. Oblačnosť bude premenlivá a výrazný úhrn zrážok sa počas celého týždňa podľa meteorologických modulov nepredpokladá.

Pondelok (30. 3.) otvorí týždeň v znamení zamračenej, k večeru polojasnej oblohy bez zrážok. Počas celého dňa bude fúkať silnejší severný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 10 až 13 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia.

Utorok (31. 3.) bude posledným marcovým dňom, ktorý prinesie len miernu oblačnosť v popoludňajších hodinách, pri čom popoludní až podvečer sa môžu vyskytnúť aj mierne snehové prehánky. Severný vietor dosiahne popoludní nárazovú rýchlosť 5 až 10 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -3 až -5 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Streda (1. 4.) bude dňom bláznov v znamení spočiatku jasnej oblohy, na ktorej však najmä okolo poludnia pribudne oblačnosť. Úhrn dažďových či snehových zrážok sa však nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -4 až -6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (2. 4.) prinesie prevažne úplne jasnú oblohu bez oblačnosti a dažďových či snehových zrážok. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Piatok (3. 4.) bude v znamení z rána jasnej, postupne počas dňa polojasnej až zamračenej oblohy, z ktorej by však pršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia.

Sobota (4. 4.) bude dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou bez dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne východný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 7 až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Pôjde o najteplejší deň v rámci celého týždňa a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.