Biela zima zrejme postupne z ulíc mesta odíde, no na horách si jej ešte budeme môcť užiť dosýta. V nasledujúcich dňoch sa ale v Banskej Bystrici musíme pripraviť na odmäk a čľapkanice.

Zasnezena Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Pondelok (25.1.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený pri teplotách od -4 do +2 stupňov Celzia. Ráno si vodiči musia dať pozor na poľadovicu na cestách. Napriek veľkej oblačnosti budú zrážky len slabé, v podobe dažďu so snehom sa môžu prejaviť popoludní.

Utorok (26.1.) už prinesie teploty len nad bodom mrazu, aj keď stúpnu najviac na +3 stupne Celzia. Ráno môže byť zahmlené, inak bude polooblačno, neskôr prevažne jasno.

Streda (27.1.) má priniesť ešte výraznejší nárast teplôt a to až ku šiestim stupňom Celzia, obloha bude naďalej zamračená ale bez zrážok.

Štvrtok (28.1.) bude ráno a dopoludnia zamračená obloha, no neskôr sa oblaky rozptýlia a vykuknú aj slnečné lúče. Teploty sa budú pohybovať od +2 stupňov ráno po +9 stupňov popoludní.

Piatok (29.1.) má byť zamračený a navyše s dažďovými zrážkami, tie by mali byť najintenzívnejšie okolo poludnia. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od +2 do +6 stupňov Celzia.

Sobota (30.1.) bude ráno ešte jasná, neskôr však oblačnosti pribudne a v noci nie sú už vylúčené ani dažďové zrážky. Teploty vzduchu budú ráno len mierne pod bodom mrazu, neskôr popoludní nanajvýš +6 stupňov.

Nedeľa (31.1.) prinesie výrazne viac zrážok a pri teplote od 2 do 4 stupňov bude v meste pršať, na horách nad mestom môže snežiť.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.