V poslednom týždni roka si v Banskej Bystrici pravú zimu dlho neužijeme. Mrazy z úvodu týždňa rýchlo vystrieda odmäk a dažďové zrážky.

Od nedeľného večera do pondelkového rána platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré podľa SHMÚ klesnú miestami v okrese na -15 až -19 stupňov Celzia.

Pondelok (27. 12.) bude v Banskej Bystrici mrazivý pri teplotách od ranných -5 do popoludňajšieho nanajvýš 1 stupňa nad nulou. Bude polooblačno, neskôr prevažne jasno. Zrážky očakávané nie sú.

Utorok (28. 12.) prinesie postupný nárast oblačnosti nad Banskou Bystricou. Ráno začne ešte s jasnou oblohou a aj preto budú zrána teploty mrazivé od -6 stupňov Celzia, pričom následne stúpnu aj mierne nad bod mrazu. To už však bude nad mestom veľká oblačnosť, z ktorej sa môžu vyskytnúť slabšie snehové prehánky.

Streda (29. 12.) má byť zamračená, pričom očakávané sú aj snehové zrážky, ktoré sa popoludní pravdepodobne zmenia na dažďové. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 do +3 stupňov Celzia.

Štvrtok (30. 12.) bude opäť prevažne zamračený s teplotami od -1 do +5 stupňov Celzia. Opäť musíme počítať aj s dažďom.

Piatok (31. 12.) prinesie pokračujúci odmäk a znovu aj dažďové zrážky. Teploty vzduchu budú pod zamračenou oblohou vysoko nad nulou, v rozmedzí od +2 do +6 stupňov Celzia. Pocitovo však bude teplota nižšia kvôli silnejšiemu nárazovému vetru.

Sobota (1. 1.) má priniesť ešte vyššie teploty vzduchu, ale naďalej pod prevažne zamračenou oblohou. Z tej však už nemá pršať, ale pobyt vonku bude naďalej znepríjemňovať nárazový vietor. Teploty budú v rozmedzí od +5 do +8 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 1.) bude podľa predbežnej predpovede počasia prevažne jasná, s teplotami od ranných +3 do popoludňajších +7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.