Posledný októbrový týždeň bude prevládať klasická hmlistá a sychravá jeseň. Počas dňa si musíme postupne začať zvykať na teploty vzduchu okolo 10 stupňov Celzia. V horských oblastiach  a nad 1000 metrov môžeme očakávať aj sneženie. Rána budú stále sprevádzať husté hmly.

Pondelok (23.10.) bude sychravý, upršaný a studený. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia. Ani cez deň to ale nebude o nič lepšie, maximálna denná teplota bude približne 9 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať stredne silný premenlivý vietor.V priebehu celého dňa bude vytrvalo pršať.

Utorok (24.10.) má priniesť mierny posun k lepšiemu, obloha sa mierne vyjasní. Počas celého dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu ostane rovnaká ako v pondelok, a to 9 až 10 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 8 do 9 stupňov Celzia.

Streda (25.10.) prinesie polooblačnú oblohu a teplotný šok. Pripravme sa na ranné 2 až 3 stupne Celzia. Teploty vzduchu cez deň budú v rozmedzí od 10 do 13 stupňov.

Štvrtok (26.10.) bude v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou 4 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 15 stupňov.

Piatok (27.10.) bude oblačná obloha s ojedinelým dažďom. Teploty budú ráno 5 až 6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň sa vyšplhá približne na úroveň do 12 stupňov Celzia.

Sobota (28.10.) nám pokazí celý víkend. Teploty vzduchu síce budú v rozmedzí od ranných 4 až do popoludňajších 10 stupňov Celzia, no od začiatku soboty až po koniec víkendu zrejme pršať neprestane. A ak prestane, tak len na veľmi krátke chvíle.

Nedeľa (29.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 až do popoludňajších 10 stupňov Celzia. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.