Už v piatok 3. júna si môžete vybehnúť po schodoch v Europa Business center. Druhý ročník podujatia s názvom Towerruning štartuje už o 17.30 hod.

A3 plagat towerPo premiérovom podujatí z minulého roku sa organizátori OZ Crazy WoMan v spolupráci s Europa Business center, Europa shopping center, OZ Škola športu Labrador a Active Planet Outdoor centrom rozhodli usporiadať aj druhý ročník behu do schodov. Profil pretekov zostáva rovnaký. Bežať sa bude trať dlhá 120 metrov, ktorá má prevýšenie 85 metrov. Trať štartuje pred Europa shopping center a pokračuje schodiskom v Europa Business center, kde súťažiacich čaká 22 poschodí.

Súťažiť sa bude v  kategóriách podľa Slovenského pohára (Elite, muži, ženy, veteráni, veteránky, juniori, juniorky, rodičia s deťmi). V kategórii rodičia s deťmi je podmienkou aspoň jedno dieťa do 15 rokov a jeden rodič. Registrovať sa môžete na oficiálnej stránke Active Planet. Štartovné je sedem eur, z toho jedno euro putuje na charitu – OZ Svetielku nádeje,  centru pomoci detskej onkológie v Banskej Bystrici.

Najlepší traja pretekári v stanovených kategóriach obdržia diplomy a medailu. Pre všetkých účastníkov je pripravená tombola. Každý z účastníkov dostane v cieli nápoj Urpiner. Súčasťou podujatia je aj prezentácia Školy športu Labrador pre deti a mládež – atletická škôlku a 19.00 je na programe vystúpenie FS Matičarik.

Minulý premiérový ročník vyhral Štefan Štefina s časom 2:13 a v ženách zvíťazila Jana Zatlukalová s časom 2:58.