Aj keď 355. Radvanský jarmok uzavrie banskobystrické kultúrne leto, z Námestia SNP sa kultúrny život nevytratí. O 17. do 23. septembra bude totiž dejiskom umeleckého sympózia Banskobystrický Montmartre.

Sympózium maliarov, sochárov a streetartových umelcov pohltí v tretí septembrový týždeň banskobystrické Námestie SNP. Umelcov ale nebude pri tvorbe priamo na terasách banskobystrických podnikov inšpirovať len samotné čaro historického jadra mesta, ale aj pripravovaný sprievodný kultúrny program. Každý večer totiž vyvrcholí hudobne a to popovým, jazzovým, rockovým a muzikálovým večerom. Súčasťou týždenného podujatia bude ale ďalšie čítanie poézie zo série Ars Poetica Neosoliensis.

Cieľom organizátorov je vrátiť mesto do európskeho kultúrneho života prostredníctvom diel inšpirovaných prostredím i vzájomnou komunikáciou medzi účastníkmi sympózia a verejnosťou.

V Banskej Bystrici sa dlhodobo umenie snúbi so športom, a tak nás Banskobystrický Montmartre privedie až k prvému ročníku banskobystrického maratónu.