Ak ste ešte neprijali výzvu v podobe účasti na prvom ročníku Banskobystrického maratónu, mali by ste tak urobiť čo najskôr. Do najväčšej športovej udalosti roka v našom meste ostáva už len mesiac. Organizátori predstavili cenu pre absolútneho víťaza – osobný automobil Opel Corsa.

Ulice Banskej Bystrice 23. septembra zaplnia bežeckí nadšenci z celej Európy. Okrem členov bežeckých klubov sa pretekov zúčastní aj veľké množstvo nadšencov, ktorí sa rozhodli prijať výzvu v duchu motta organizátorov. Dovedna sa zatiaľ zaregistrovalo 484 bežcov. Veľkú väčšinu z nich tvoria Slováci a Česi, medzinárodnú atmosféru dodajú pretekom účastníci z Francúzska, Poľska, Rumunska, Anglicka, Nórska, Ukrajiny, Maďarska, USA, Španielska, Rakúska, Švajčiarska, či dokonca exotickej Tanzánie.

Štart i cieľ maratónu bude na Námestí SNP. Dvadsaťjedenkilometrová trasa, ktorú maratónci absolvujú dvakrát, povedie cez historické centrum mesta, Sídlisko, či Uhlisko. Prehľad trate v podobe obľúbenej maľovanej mapy pripravil jeden z partnerov podujatia. Na niektorých úsekoch trate bude úplne vylúčená doprava.

Organizátori predstavili cenu pre absolútneho víťaza Banskobystrického maratónu – osobný automobil Opel Corsa. Finančnú prémiu získajú prví traja muži a prvé tri ženy v kategóriách maratón, polmaratón a barefoot polmaratón. Každý účastník dostane po dobehnutí do cieľa medailu. Registrácia je možná iba do 19. septembra.

Do Banskobystrického maratónu ostáva posledný mesiac. Organizátori podujatia od začiatku prezentovali zámer pritiahnuť na preteky čo najviac amatérskych bežcov. Tí, ak sa necítia na celú maratónsku trať, majú možnosť zaregistrovať sa na polmaratón alebo na štafetu v štyroch členoch. Ak teda stále váhate nad tým, či prijmete výzvu, je najvyšší čas sa rozhodnúť. Všetky potrebné informácie nájdete na stránkach marathonbb.com. Atmosféra prvého ročníka medzinárodného bežeckého preteku v uliciach nášho mesta je dostatočným lákadlom.