Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrali v sobotu 16. apríla od 18.00 h prvý zápas série o 3. miesto v Niké Extralige žien. Z duelu, v ktorom brusnianske Pirane dokázali zvíťaziť na palubovke Nového Mesta nad Váhom, vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia.

„Nové Mesto je jeden z tímov, ktoré sa počas sezóny najviac zlepšili. Naše vzájomné zápasy boli ako na hojdačke, ale po posledných zápasoch sa javí ako favorit Nové Mesto. Najväčšia zbraň súpera je jeho bojovnosť a nepríjemný servis, ktorý nás vie potrápiť,“ povedala ešte pred sériou liberka Piraní Tímea Sujová. Brusnianky tak nič nepodcenili a aj pri absencii zranenej smečiarky Johenlis Belisario vstúpili do prvého duelu série o bronz dobre, keď si vybudovali vedenie 2 – 5 a náskok na úrovni 3 bodov si udržiavali aj v ďalšom priebehu. Pirane po smeči a ese Sáry Dlhošovej a bloku Srbky Danijely Nikić odskočili na 9 – 14, krátko na to po ďalších 3 bodoch v rade už na 10 – 17. Tento úsek napokon rozhodol o prvej sade, keďže domáce hráčky stiahli stratu už len o dva body a hostky sa tak ujali vedenia 0:1 na sety.

V úvode druhého setu si volejbalistky Nového Mesta nad Váhom vypracovali nádejné vedenie 10 – 4, ktoré následne Brusnianky doťahovali. Pirane už ale nedokázali druhý set zvrátiť na svoju stranu, aj keď odvrátili dva setbaly súpera. Domáci tím tak vyrovnal stav setov na 1:1. Od začiatku tretieho setu mali navrch hráčky Brusna, ktoré si najmä úspešnými smečmi vybudovali 6-bodový náskok, z ktorého síce niečo stratili, no po 4-bodovej šnúre odskočili už na 10 – 18, a krátko na to aj na 11 – 20. Pirane už v koncovke tretieho dejstva drámu nepripustili a prinavrátili si tak vedenie na sety.

Volejbalistkám Brusna vyšiel úvod štvrtého setu na výbornú, keď po 7 bodoch v rade viedli 3 – 9. Družstvo Nového Mesta sa však nevzdalo a v ďalšom priebehu 5-bodovou šnúrou znížilo na 12 – 15. Pirane už ale domácim nedovolili, aby sa im bodovo priblížili viac a dotiahli štvrtý set, a tým pádom aj celý zápas, do víťazného konca. Séria o 3. miesto vo volejbalovej extralige žien sa presunie do Slovenskej Ľupče, kde Pirane privítajú družstvo Nového Mesta nad Váhom v utorok 19. apríla o 18.00 h.

Foto: VK Pirane Brusno

Za hráčku zápasu na strane Brusna bola vyhlásená len 15-ročná talentovaná smečiarka Michaela Kánová, ktorá sa postarala o 15 bodov Piraní. O jeden bod viac získala pre svoj tím kapitánka hostiek Danijela Nikić, ktorá zaznamenala až 6 blokov. Na strane Nového Mesta nad Váhom bola za hráčku zápasu označená 14-bodová Lucia Poláčiková. Pirane mali navrch takmer vo všetkých činnostiach, keď boli úspešnejšie v smečovaní, blokovaní a urobili menej chýb, ako domáce družstvo.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „V prvom rade sme veľmi radi za super atmosféru v hale. Bol to pre nás perfektný a dôležitý začiatok série v boji o bronz. Vyhrali sme vďaka dobrému kolektívu. Zápas sme mali pod kontrolou a som veľmi hrdý na moje dievčatá. Tešíme sa na ďalší zápas doma a jedno veľké ďakujem patrí našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť.“

Michaela Kánová, smečiarka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Tento zápas bol dobrým štartom do tejto série. Bol to pre nás veľmi dôležitý krok a dúfam, že doma udržíme výkon a takisto vyhráme. Na druhú stranu, súper nás výborne zatlačil na servise a aj dobre bránil a blokoval. Bolo to ťažké, lebo sme nemali veľa možností na striedanie, a preto bolo dôležité, aby sa každá hračka plne sústredila. Ďakujeme fanúšikom za podporu a chválim dievčatá za bojovný výkon.“

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Do Nového Mesta sme išli s tým, že tento zápas musíme vyhrať. Bol pre nás dôležitý. To, že sme vyhrali, je veľkou zásluhou nás všetkých. Bol to tímový výkon. V druhom sete sme kúsok poľavili. Súper tento set vyhral kvôli našej nedôslednosti a našim chybám, hlavne na podaní, no zápas sme otočili v náš prospech. Ďakujeme za podporu našim fanúšikom, ktorí vycestovali s nami a ukázali fanúšikom Nového Mesta, že podporovať svoj tím sa dá aj slušne.“

Melissa Montero, nahrávačka VK Pirane Brusno: „Som veľmi šťastná za toto víťazstvo, pretože je to jeden krok k bronzovej medaile. Všetci sme tvrdo pracovali, aby sme mohli bojovať o bronz, a toto víťazstvo je jasným príkladom našej práce. Myslím si, že rozdielová bola naša obrana a blokovanie, pretože tieto činnosti fungovali veľmi dobre a umožnili nám kontinuitu. Aj keď sme mali nejaké problémy s príjmom, vedeli sme, ako tieto momenty zvládnuť. O všetkom však rozhodnú ďalšie zápasy, takže budeme pokračovať v práci a zlepšovaní sa po individuálnej aj tímovej stránke.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „Verím, že z prehry sa poučíme a v utorok bude stav vyrovnaný.“

Niké Extraliga ženy – play-off o 3. miesto – 1. zápas – sobota 16.04.2022 – Nové Mesto nad Váhom

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 1:3

Sety: 20 – 25, 22 – 25, 17 – 25, 20 – 25. Stav série: 0:1 (na 3 víťazné zápasy). Rozhodovali: Schimpl, Dovičovič. Diváci: 220

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Martáková 13, Háberová 7, Rešutíková 1, Poláčiková 14, Balberčáková 6, Veliká 14, liberka: Bojňanská (Vassová 2, Viedenská 2). Tréner: J. Šujan.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kánová 15, Podhradská 6, Kvasnová 14, S. Dlhošová 12, Nikić 16, Montero 3, liberka: Sujová (T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov. Tréner: K. Michailov.

Analýza bodov: Útoky: 41 – 47. Esá: 10 – 7. Bloky: 8 – 12. Chyby súpera: 23 – 31

Hráčky zápasu: Lucia Poláčiková (VK Nové Mesto nad Váhom) – Michaela Kánová (VK Pirane Brusno)

Druhý zápas série o bronz vo volejbalovej extralige žien je na programe v utorok 19. apríla o 18.00 h na palubovke Piraní v Slovenskej Ľupči.