Volejbalistky VK Pirane Brusno majú za sebou ďalší víkendový dvojzápas v rámci nadstavbovej skupiny extraligy o 5. až 10. miesto, v ktorej bojujú o čo najlepšiu pozíciu do play-off. Tak ako pred týždňom, aj tentokrát doma nebodovali, no v nedeľu vonku sa už radovali z víťazstva.

V piatok prehra doma s Nitrou

V rámci 3. kola skupiny o 5. až 10. miesto hostili Pirane v piatok 3. februára večer družstvo Nitry. Brusnianky po prvých výmenách prehrávali 2 – 6, ale následne začali mať navrch a postupne otočili priebežný stav vo svoj prospech. Domáce zvládli na výbornú koncovku prvého setu, keď od stavu 20 – 19 vyhrali aj vďaka smečom Lucie Poláčikovej všetky nasledujúce výmeny (25 – 20). Do druhého dejstva vstúpili lepšie volejbalistky Nitry, ktoré si v jeho úvode vypracovali 5-bodový náskok a podobný rozdiel držali až do konca setu, pričom Pirane sa priblížili maximálne na 3 body (21 – 25). V podobnom duchu sa niesol aj tretí set, keď hráčky Brusna viedli len na jeho začiatku, a Nitra sa tak ujala vedenia. (20 – 25).

Pirane tak potrebovali štvrtú sadu vyhrať a vstúpili do nej skvele, keď vyhrávali 6 – 0 aj 9 – 1 a 8-bodový náskok si udržali aj po ďalších loptách. Potom však zabrali Nitranky, ktoré po úseku 3 – 13 otočili na 15 – 20. Štvrtý set bol ako na hojdačke a po nevydarených minútach sa domáce vrátili do hry, keď 6-bodovou šnúrou otočili na 21 – 20. Družstvo Nitry však zvládlo koncovku lepšie a dotiahlo zápas do víťazného konca (23 – 25). Na výhre Nitry sa výrazne podieľala bývalá Piraňa Sára Dlhošová, ktorá získala pre svoj tím až 22 bodov, pričom práve ona premenila dva setbaly.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Síce sme prehrali, no tak isto sme mohli aj vyhrať. Na to by sme však potrebovali v určitých fázach hry vyššiu efektivitu na útoku a najmä podržať lepší smer servisu. Z liberky Justhovej sme však spravili MVP, keď sme ju trafili až príliš veľakrát. Naša obrana tiež nefungovala najlepšie, keďže niektoré Nitranky dosahovali okolo 60-percentnú úspešnosť na útoku… Každopádne, zápas to bol dobrý, škoda že sme nedokázali podať konštantnejší výkon.“

František Bočkay, tréner Volley project UKF Nitra pre svf.sk: „Zápas bol zaujímavý pre všetkých aktérov. Od trénerov, cez hráčky až po divákov. Mal emóciu a náboj. Striedali sme dobré pasáže s nepresnosťami, ktorým nerozumiem, ale budeme na nich pracovať, aby sme ich odstránili. Nastúpili sme aj s posilou, ktorá sa ukázala v dobrom svetle, ale potrebuje čas, aby sa dostala do správneho levelu. S výsledkom aj výkonom som spokojný. Bol to tímový výkon a každý prispel svojim dielom k víťazstvu.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 3. kolo – piatok 03.02.2023, 19.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra 1:3 (19, -21, -20, -23)

Analýza bodov: Útoky: 41 – 53. Esá: 10 – 5. Bloky: 9 – 14. Chyby súpera: 29 – 22. Rozhodovali: Kohút a Holčík. Diváci: 350.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Moroz 7, Rešutíková 7, Poláčiková 17, Šmídová 6, M. Jančová 11, Tomková 11, liberky T. Dlhošová a Patáková (Birčáková 1). Tréner: L. Šmída.

Zostava Volley project UKF Nitra a body: Sedláčková 3, Bodnárová 13, Vojtechová 0, Maiorano 19, S. Dlhošová 22, Baráthová 8, liberka Justhová (Laučíková 2, Nebusová 0, Bobáňová 1, Königová 4). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Lucia Poláčiková (VK Pirane Brusno) – Zuzana Justhová (Volley project UKF Nitra).

V nedeľu výhra v troch setoch v Novom Meste nad Váhom

V rámci 4. kola vycestovali volejbalistky Brusna v nedeľu do Nového Mesta nad Váhom. Prvý set bol spočiatku vyrovnaný, no od stavu 12 – 13 mali navrch hostky, ktoré si vypracovali 6-bodový náskok. Domáce stiahli stratu najviac na 3 body, a Pirane tak išli do vedenia (21 – 25). Hráčkam Brusna tentokrát vyšiel aj druhý set, keď v ňom mali prevažne pohodlný náskok a napokon ho vyhrali celkom jasne 17 – 25.

Piraniam vychádzal servis, keď dali až 14 es. O tri esá sa hneď v úvode tretej časti postarala Erika Rešutíková, ale hráčky Nového Mesta nad Váhom následne viackrát znížili na rozdiel jediného bodu a neskôr aj otočili priebežný stav vo svoj prospech (12 – 10). Hostky však potom predviedli 6-bodovú a krátko na to aj 5-bodovú šnúru, vďaka čomu zápas definitívne zlomili (19 – 25). Po výhre nad tabuľkovo vyššie postaveným Novým Mestom nad Váhom tak môžu Pirane naďalej pomýšľať na dobehnutie svojho nedeľného súpera.

Michal Šutovský, asistent trénera VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „Zápas sme nezvládli podľa očakávania. Aj keď sa trápime s rôznymi okolnosťami, nemôžeme to považovať za dobre odohratý zápas. Od začiatku sme nepreniesli do hry taktické pokyny a to nás stálo bodové rozdiely v každom sete, kedy sme súpera doťahovali. Bohužiaľ sme sa trápili na prihrávke a následné highbally sme si miestami nedokázali vylepšiť a pripraviť tak dobrú pozíciu pre následný útok. To nás bohužiaľ stálo cenné body v setoch. Avšak tento zápas je za nami, je to minulosť a my sa pozeráme dopredu. Súperovi gratulujem. Je pred nami semifinále Slovenského pohára, ktoré je o jednom zápase, prípadne o dvoch pre postupujúceho do finále. Až na mieste sa rozhodne, kto bude tým šťastnejším a my veríme, že to budeme práve my a vybojujeme postup do finále.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Vyšlo nám viacero vecí, ktoré sme si pred zápasom stanovili. Takticky sme dobre podávali, vďaka čomu sme získali 14 bodov priamo z podania. V podstate v každej činnosti sme boli o troška lepší ako súper a podali sme dobrý tímový výkon. Dievčatám gratulujem, bolo vidieť že sme chceli zvíťaziť. Zároveň ďakujem našim skvelým fanúšikom, ktorí nám vytvorili úžasnú atmosféru, čo je zvyčajne v Novom Meste ťažké.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 4. kolo – nedeľa 05.02.2023, 18.00 h – Nové Mesto nad Váhom

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 0:3 (-21, -17, -19)

Analýza bodov: Útoky: 28 – 30. Esá: 3 – 14. Bloky: 4 – 6. Chyby súpera: 22 – 25. Rozhodovali: Svorenčík a Toman. Diváci: 180.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Balberčáková 3, Moníková 1, Čierna 11, Bíliková 2, Veliká 2, Martáková 11, liberka Viedenská (Barbieriková 1, Kovalčíková 4). Tréner: J. Šujan.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 8, Poláčiková 11, Šmídová 1, M. Jančová 12, Tomková 12, Moroz 6, liberky Patáková a T. Dlhošová (Birčáková 0). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Denisa Martáková (VK Nové Mesto nad Váhom) – Ema Tomková (VK Pirane Brusno).

Tabuľka Niké Extraligy žien – skupiny o 5. až 10. miesto po 4. kole

Najbližšie budú hrať volejbalistky VK Pirane Brusno na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči, kde v piatok 10. februára o 19.00 h privítajú v stretnutí 5. kola nadstavbovej skupiny o 5. až 10. miesto poslednú Žilinu.