Volejbalistky VK Pirane Brusno ťahali za kratší koniec aj v štvrtom extraligovom kole. Tešiť ich však môže fakt, že po prvýkrát v sezóne vyhrali set.

V sobotu 15. októbra o 16.00 h sa v Žiline stretli dve družstvá, ktoré dovtedy ešte v aktuálnej sezóne Niké Extraligy žien nevyhrali. V úvode prvého setu viedli Žilinčanky, ale Pirane postupne otočili priebežný stav a po dobrej pasáži medzi druhým a tretím time-outom, kedy trikrát úspešne zasmečovala Michaela Jančová, viedli 12 – 17. Domáce síce znížili na 19 – 20, ale nasledujúcich päť lôpt patrilo Brusniankam, pričom Yoana Niklova dala tri esá v rade. Pirane tak po prvýkrát v sezóne vyhrali set.

Hostky nadviazali na koncovku prvej sady aj v úvode druhej časti, keď viedli 2 – 6 aj 4 – 7. Žilinčanky však následne predviedli 8-bodovú sériu, po ktorej už Brusnianky do vedenia nepustili, a vyrovnali tak na 1:1. Pirane po väčšinu tretieho setu vyhrávali a najmä stav 13 – 19 vyzeral pre ne nádejne. V tom však zabrali volejbalistky žilinskej univerzity, ktoré 5-bodovou sériou znížili na rozdiel jediného bodu a v koncovke setu zavŕšili obrat.

V štvrtom sete vyhrávali už len domáce hráčky. Piraniam sa síce po slabšom úvode sady podarilo vyrovnať na 10 – 10, ale následne ťahali opäť za kratší koniec a prehre už nezabránili. Na strane domáceho nováčika extraligy sa presadzovala najčastejšie 19-bodová Magdaléna Kováčiková. Spomedzi Piraní bodovala najviac Yoana Niklova, ktorá si pripísala 25 bodov. So 17-timi bodmi jej sekundovala Michaela Jančová.

Michal Bella, tréner VA UNIZA Žilina pre svf.sk: „Dievčatá podali kolektívny výkon, plnili to, na čom sme sa dohodli. Stále nás čaká veľa práce.“

Martin Nemec, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Ako tím sme podali veľmi bojovný výkon a nebudem tajiť, že sme v tomto zápase mysleli na víťazstvo, čo sa nám nakoniec, žiaľ nepodarilo. Chcem sa poďakovať Eme Tomkovej za podporu tímu a jej obetu, kedy sa po operácii urýchlene vrátila, keďže ju tím potreboval a nemal ani jednu nahrávačku. Ujala sa veľmi dobre role kapitánky.“

Niké Extraliga žien – 4. kolo – sobota 15.10.2022 – Žilina

VA UNIZA Žilina – VK Pirane Brusno 3:1 (19-25, 25-21, 25-23, 25-22)

Sety: 19 – 25, 25 – 21, 25 – 23,  25 – 22. Rozhodovali: Yurlov a Kohút. Analýza bodov: Útoky: 46 – 41. Esá: 10 – 14. Bloky: 8 – 5. Chyby súpera: 30 – 31

Zostava VA UNIZA Žilina a body: K. Kováčiková 9, Olbertová 4, M. Kováčiková 18, Kafková 9, Jurišová 7, Mičianiková 14, liberka: M. Kubová (Mináriková 0, Vráblová 0, Chodelková 3)
Tréner: M. Bella.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Tomková 1, Niklova 25, Lipová 2, Jančová 15, Birčáková 12, Moroz 5, liberka: Patáková (Mederly 0, Hilbrychtová 1, Šmídová 1)
Tréner. M. Nemec.

Hráčky zápasu: Nina Mičianiková (VA UNIZA Žilina) –  Ema Tomková (VK Pirane Brusno)

Tabuľku Niké Extraligy žien po 3. kole nájdete na tomto odkaze. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia doma v Slovenskej Ľupči, kde v sobotu 22. októbra o 17.00 h privítajú v rámci 5. kola Niké Extraligy žien družstvo UKF Nitra.