Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrali počas posledného januárového víkendu prvé dva zápasy v nadstavbovej časti extraligy. V skupine o 5. až 10. miesto sa stretli s Prešovom a Pezinkom, pričom si pripísali jedno víťazstvo.

V sobotu domáca prehra s Prešovom

Volejbalistky Brusna v sobotu 28. januára privítali v Slovenskej Ľupči po týždni opäť družstvo Prešova. Tentokrát mali navrch hostky, ktoré zvládli lepšie koncovku veľmi vyrovnaného prvého setu (23 – 25). V úvode druhej sady si Prešovčanky vypracovali komfortný náskok (2 – 9), ktorý sa Piraniam podarilo skresať na chvíľu na 3, a v závere setu aj na 2 body, ale posledné dve výmeny zvládli opäť hostky (21 – 25).

Brusnianky ešte zápas zdramatizovali v treťom sete, keď viedli po celý jeho priebeh a zakončili ho 4-bodovou šnúrou na 25 – 18. V štvrtom sete sa obe družstvá striedali vo vedení, ale koncovka patrila opäť Prešovčankám, ktoré od stavu 19 – 21 ovládli štyri z piatich výmen, a dotiahli tak zápas do víťazného konca (20 – 25).

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Žiaľ, nevyšlo nám to. Spraviť 34 vlastných chýb, to je príliš veľa. Súper síce tiež pomerne veľa chyboval, no boli tam aj iné elementy, ktoré neboli bezchybné. Keď sme k tomu navyše pridali náš vláčnejší výkon, zlú obranu na sieti a slabý servis, Prešovčanky nemali ťažkú úlohu aj napriek tomu, že boli v oklieštenej zostave. Mal to byť papierovo ľahší zápas bez prvej či druhej diagonálnej hráčky Prešova, no bolo to hlavne o nás. V nedeľu je nový deň a prinesie dúfam náš bojovnejší výkon.“

Martin Sopko, tréner VK Prešov pre svf.sk: „Som veľmi rád za toto víťazstvo. Družstvo sa zomklo a predviedlo dobrý kolektívny výkon. Naše herné činnosti sme dokázali držať na požadovanej úrovni skoro celý zápas. Taktiež ma tešia individuálne výkony a hlavne mentálne pôsobenie hráčok na ihrisku.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 1. kolo – sobota 28.01.2023, 16.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Prešov 1:3 (-23, -21, 18, -20)

Analýza bodov: Útoky: 46 – 43. Esá: 7 – 8. Bloky: 6 – 8. Chyby súpera: 30 – 34. Rozhodovali: Niklová  a Andrejčák. Diváci: 350.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 4, Poláčiková 7, Šmídová 8, M. Jančová 15, Tomková 12, Moroz 6, liberky Patáková a T. Dlhošová (Birčáková 7). Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Prešov a body: L. Grocká 15, Lukáčová 14, Gécziová 6, Pisarčíková 11, Schniererová 7, Paľová 6, liberka Štefaníková (Chovancová 0). Tréner: M. Sopko.

Hráčky zápasu: Silvia Šmídová (VK Pirane Brusno) – Lenka Grocká (VK Prešov).

V nedeľu výhra v Pezinku

Brusnianky cestovali na druhý deň do Pezinka, kde si pomáhali dobrým podaním, keďže na esá to bolo 3 – 12. Pirane museli v prvom sete otáčať nepriaznivý stav, ale po dobrom úseku si vypracovali 5-bodový náskok a prvý set dotiahli do úspešného konca (22 – 25). Do druhej časti vstúpili hostky 5-bodovou šnúrou a v ďalšom priebehu navýšili svoj náskok dokonca na 9 bodov. Hráčky Pezinka síce zo straty postupne ukrajovali, no začali tak robiť neskoro a manko už nezmazali (21 – 25).

Tretí set priniesol najväčšiu drámu. Spočiatku vyhrávali Pezinčanky, ale Pirane po úseku 1 – 7 otočili na 15 – 17. Ďalší priebeh bol pomerne vyrovnaný a tretia sada dospela až do stavu 22 – 22, od ktorého už ale Brusnianky nezaváhali a dokonali víťazstvo v troch setoch. Volejbalistky VK Pirane Brusno si tak napravili chuť po sobotnej prehre s Prešovom a v Pezinku sa po prvýkrát v 2. časti sezóny tešili z výhry.

Róbert Anda, tréner ŠVK Pezinok pre svf.sk: „S dvadsiatimi pokazenými podaniami sa ťažko pomýšľa na víťazstvo. Dievčatá bojovali, ale bohužiaľ to nevyšlo. Čaká nás náročný a dôležitý dvojzápas u súperov, nachystáme sa a spravíme všetko pre to, aby sme si priniesli prvé body v druhej časti.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Zo začiatku zápas vyzeral, že bude mať veľmi hladký priebeh, ale súperky sa v priebehu druhého setu rozohrali. Tretí set sme si sami skomplikovali. Dobré bolo, že sme sa nevzdali, zabojovali sme aj za nepriaznivého stavu. Dokázali sme set otočiť a nakoniec zvíťaziť v pomere 3:0, čo nás teší a dodáva nám sily do ďalších bojov.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 2. kolo – nedeľa 29.01.2023, 17.00 h – Pezinok

ŠVK Pezinok – VK Pirane Brusno 0:3 (-21, -21, -23)

Analýza bodov: Útoky: 35 – 32. Esá: 3 – 12. Bloky: 3 – 6. Chyby súpera: 25 – 25. Rozhodovali: Dovičovič a Viktoríni-Lisá. Diváci: 60.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Pišteková 1, Bognárová 3, Zámožíková 14, Rarigová 6, Verešová 5, Úradníčková 8, liberky K. Jánošíková a Hrešová (Krajčiová 3, Ľ. Písečná 1, Hanušová 0, Rybaničová 0). Tréner: R. Anda.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 6, Poláčiková 14, Šmídová 8, M. Jančová 5, Tomková 10, Moroz 5, liberka T. Dlhošová (Mederly 0, Birčáková 2). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Zuzana Zámožíková (ŠVK Pezinok) – Ema Tomková (VK Pirane Brusno).

Tabuľka Niké Extraligy žien – skupiny o 5. až 10. miesto po 2. kole

Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia doma v Slovenskej Ľupči, kde v piatok 3. februára o 19.00 h privítajú v rámci 3. kola nadstavbovej časti Nitru.