Okrúhle výročie 55. rokov od založenia FS Urpín oslávi súbor galaprogramom v Štátnej opere. Piatkové a sobotňajšie vystúpenia sú vypredané, posledné lístky ostali na nedeľu.

Galaprogramom s názvom „Päťdesiatepiate“ oslávi FS Urpín už 55. výročie svojej existencie. Počas troch víkendových vystúpení o 18.30 v Štátnej opere predstaví nielen doterajší repertoár, ale fanúšikovia folklóru, hudby a tanca sa môžu tešiť aj na premiéru nových choreografií. Piatkové a sobotňajšie vystúpenie je vypredané, k dispozícii sú už len posledné lístky na nedeľný termín, 18. novembra. Vstupenky je možné zakúpiť v informačnom centre.

Súbor patrí k špičkovým umeleckým telesám a reprezentuje slovenský folklór na mnohých podujatiach doma i v zahraničí. Za 55 rokov svojej činnosti tanečne a hudobne spracoval folklór mnohých oblastí Slovenska. Hlavným zameraním programovej skladby súboru sú oblasti Horehronia a Podpoľania, avšak program je doplnený aj o tance z iných oblastí Slovenska, ako sú Myjava, Zemplín, Šariš, Goral a iné. Počas svojho pôsobenia uskutočnil 1780 vystúpení, navštívil 24 krajín Európy, Ameriky, Afriky a Ázie. Absolvoval 64 zahraničných zájazdov a uskutočnil 240 vystúpení v týchto krajinách.