Festival OUTBREAK EUROPE 2013 už po štvrtýkrát pohltí mesto Banská Bystrica na osem dní šialenstva. Po minulé roky bol vždy podporený účasťou vyše 50 krajín sveta. Ukázať sa nám príde aj sprejerská zostava POINT 3CREW, ktorá bude opäť svojimi maľbami krášliť fádne steny v meste.

urban style jam BBPočas dvanástich dní si hip hop nadšenci z celého sveta budú môcť vychutnať ten pravý Hip Hop na dvoch miestach. Prvých päť dní v Yalte (Ukrajina) a osem dní v Banskej Bystrici. Bratislavská zostava POINT 3CREW opäť raz potvrdila svoju účasť na Outbreaku. Vo svojom zložení Ewilone, Seph a Primal prídu opäť maľovať do ulíc Banskej Bystrice. „Veľmi sa tam tešíme hlavne kvôli atmosfére a kamarátom z celého sveta, s ktorými sa takto raz ročne pravidelne stretávame“, prezradil Ewilone. Snáď nemusíme predstavovať ich najznámejšie Bystrické dielo, ktorým je tvár černošky  na zelenej stene, pri pošte v Sásovej. „Na Outbreaku vždy maľujeme spontánne, bez nejakých príprav. V podstate je to pre nás čisto freestyle-ová záležitosť. Celý motív tak vzniká priamo na mieste, od nápadu až po poslednú čiarku na stene.“, dodal nakoniec.

Podujatie banskobystrického Outbreaku nebude jediné. Bude mu predchádzať Catch The Flava, čo je letný kemp, ktorý sa bude konať od 21. do 25. júla 2013. Tento kemp je pre tanečníkov bboys & bgirls z celého sveta.  Jeho hlavnou myšlienkou je spojiť tanec a šport s kultúrnymi aktivitami. outbreakTanečné workshopy, otvorené tréningy, športové aktivity, diskusie, video ukážky a filmy, regenerácie a wellness spojené so spoznávaním mesta.

Príprava z kempov vyvrcholí na Outbreak Europe Hip-Hop Festivale 2013, ktorý sa bude diať od 26. do 28. júla 2013 v Ministry of FUN a v Europe Shopping Center. Budú to ďalšie kultúrne a umelecké podujatia medzinárodného charakteru sústredené pre tanečníkov a nadšencov Hip Hop kultúry, ale aj pre širokú verejnosť. Udalosť Outbreak Europe spolu s Catch The Flava spoločne spadajú pod projekt HIP-HOP HOLIDAYS 2013, ktorý chce prostredníctvom niekoľkodňovej udalosti rozvinúť v mladých ľuďoch spolu s kvalitnými umelcami tejto planéty, pozitívny vzťah k tancu, pohybu a modernému umeniu. Počas festivalu môžu návštevníci očakávať úžasnú atmosféru, vychutnávať si súťaže a freestyle, DJ show a koncerty funk kapiel naživo, graffiti, workshopy, diskusie, grilovačku a večerné párty.