Odložený zápas 16. kola Tipos III. ligy Stred odohrala Dukla v utorok dôležitý duel na pôde Liptovské Hrádku. Dukla si z tohto zápasu odniesla len bod ale stále sa drží po remíze na prvej priečke.

Úvodné minúty nepriniesli dobrý vývoj pre hráčov Dukly. Už v 10. minúte bol za kopnutie súpera nadmernou silou poslaný predčasne z ihriska Tóth a Dukla tak musela zvyšok zápasu dohrať len v desiatich. Dukla stiahla hru na troch obrancov aby dokázala preskupiť hru aj do útoku. Domáci si možnosť o jedného hráča nenechali ujsť. Už v 22. minúte strelil Stanislav otvárací gól a Hrádok sa tak ujal vedenia. Domáci v prvom polčase vychádzali hlavne zo zabezpečenej obrany a Dukle hrozili prevažne protiútokmi.

V druhej polovici zápasu Hrádok vystriedal Lačaraka za Lehotského. Dukla svojho prvého žolíka vytiahla v 57. minúte keď striedajúci Valent vymenil na ihrisku Ševčíka. Stav však nebol po 60. minútach ideálny pre hostí. Dukla však dokázala aj v desiatich vyrovnať, keď sa o to v 61. minúte postaral Ďanovský. Po dobre rozohratom signáli medzi Snitkom a Savićom sa centrovaná lopta dostala až k Ďanovskému, ktorý približne zo siedmych metrov vyrovnával na 1:1. V závere zápasu sa ešte domáci hráči pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu čím Dukla začala hroziť hlavne z protiútokov. Stav ostal nezmenený a Dukla si tak z pôdy druhého Hrádku odnáša cenný bod.

TIPOS III. liga Stred – 16. kolo – Liptovský Hrádok

ŠKM Liptovský Hrádok vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:1)

Góly: 22. Stanislav, 61. Ďanovský. ŽK: Hoško, Frian, Janigloš, Kovanič Lukáč. ČK: Tóth. Zápas sledovalo 250 divákov.

Zostava ŠKM Liptovský Hrádok: Kapičák, Živić, Grejták, Hoško (C), Frian, Janigloš, Kolorédy, Vandraško (79. Čonka), Lehotský (46. Lačarak), Lovás (59. Gužík), Stanislav

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí, Gaško, Zumrovski (59. Herich), Tóth, Starší (61. Lukáč), Laksik, Ševčík (57. Valent), Snitka, Kovanič, Savić (C), Ďanovský (63. Kolláti)

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner Banskej Bystrice): “Aj keď sme hrali o jedného hráča menej, dokázali sme hrať vyrovnanú partiu so súperom a preto hodnotím zápas pozitívne. Z môjho pohľadu bol verdikt rozhodcu prehnaný, keďže sa jednalo o prvý zákrok. Každý zápas je pre nás dôležitý a pripravujeme sa od zápasu k zápasu. Doma chceme proti Rimavskej Sobote uspieť naplno. Verím, že aj divácka kulisa sa k záveru ligy bude zväčšovať.“

Ďalší zápas odohrá Dukla na domácej pôde proti Rimavskej Sobote a to v nedeľu 13. mája o 10.30 hod.