Bývalý člen poslaneckého klubu SDKÚ-DS v mestskom zastupiteľstve sa stal predsedom obnovenej Demokratickej strany. Podpredsedom je bývalý predseda miestneho zväzu SDKÚ-DS.

michal bucek demokraticka stranaOficiálne sa Demokratická strana v roku 2006 zlúčila so Slovenskou demokratickou a kresťanskou úniou (SDKÚ), ale nespokojní členovia okamžite obnovili značku strany. Najprv ako Demokratická strana Slovenska a neskôr sa vrátili ku historickému názvu Demokratická strana (DS).

Pasívnu mimoparlamentnú stranu chcú teraz oživiť banskobystrické štruktúry, ktoré v minulosti pôsobili v miestnej SDKÚ. Za predsedu bol zvolený Michal Bucek. Ten v rokoch 2006-2010 pôsobil ako poslanec banskobystrického mestského zastupiteľstva a bol členom poslaneckého klubu SDKÚ-DS. Z neho ku koncu volebného obdobia bývalý riaditeľ Rooseveltovej nemocnice vystúpil.

Jedným z podpredsedov strany sa stal Stanislav Rajnoha. Ten bol v roku 2011 pozbavený funkcie predsedu miestneho zväzu SDKÚ-DS, keď prezídium strany rozpustilo celú organizáciu a miestni členovia museli požiadať o preregistráciu. Rajnohovi nebolo členstvo obnovené, spolu s ďalšou stovkou členov, a ďalej už v SDKÚ nepôsobil. Jeho meno sa v minulosti spomínalo aj s primátorom Petrom Gogolom. Rajnohove firmy za Gogolovho primátorovania dostali niekoľko zákaziek od mestského úradu.