Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek – Halušky Fest 2013 rozvoňajú obec Turecká už tento víkend 19. – 20. júla 2013.

2013_halusky_program_vObec Turecká je preslávená svojou každoročnou akciou spojenou s prehliadkou ľudových remesiel, predajom tradičných výrobkov a pretekmi vo varení a jedení bryndzových halušiek. Na podujatí Halušky Fest 2013 sa v Tureckej už po devätnásty krát stretnú najlepší kuchári, kuchárky či jedáci a jedáčky. Súťaženie vo varení a jedení halušiek zaháji v piatok 19. júla 2013, po štvrtej hodine popoludní koncert skupiny Rebel’s Band. Vo večerných hodinách, od deviatej hodiny do polnoci bude nasledovať Halušky Fest Mix, ktorý sa postará o zábavu s tými najväčšími slovenskými a svetovými hitmi.Sobotňajší program sa začne predpoludním o 09.30 h, kedy moderátori Adam Bačkor a Ján Tréger odštartujú haluškovú súťaž, ktorej výsledky bude hodnotiť český hosť, šéf a degustátor Jaroslav Žídek. Počas súťaženia budú súťažiacim i návštevníkom spríjemňovať náladu vystúpenia folklórnych súborov. Ako prvý sa predstavia folkloristi z FS Urpín, po nich DFS Šťastné detstvo, FS Slovak domovina dancers a nakoniec DFS Rozmarín. Počas celého dňa si môžu návštevníci vychutnať okrem halušiek a iných dobrôt aj pravú tradičnú atmosféru vďaka spevavým heligonkárom z Kokavy nad Rimavicou. Obec Turecká si v spojitosti s festivalom pripravila aj množstvo folklórnych súťaží, veľkolepú tombolu či detský svet s lezeckou stenou pre najmenších haluškových nadšencov. Popoludní, o tretej hodine nastúpi na pódium české trio známych Maxim Turbulenc, ktorí sa postarajú o neviazanú zábavu, v ktorej bude po piatej hodine pokračovať Andrea Fisher a Otto Weiter. Devätnásty ročník Halušky Fest 2013 v Tureckej zavŕši vo večerných hodinách , o 21.00 h koncert kapely Vestis Kabát Revival.

V prípade ak sa do tureckej chystáte osobným autom, alebo plánujete využiť hromadnú dopravu, venujte pozornosť dopravným informáciám organizátorov.

[vimeo 64046442 640 360]