Naše ďalšie kroky nás zaviedli do reštaurácie s názvom Steak House. Tá sa nachádza na Hornej ulici, tesne pod hlavnou poštou. Usadiť sa tu môžete na terase v podbrání, avšak tieto už chladné dni vám bude určite príjemnejšie v zaujímavých pivničných priestoroch reštaurácie.

steak houseReštaurácia sa radí v cenách menu do cenovo vyššej kategórie, preto som sám bol zvedavý, ako a z akých jedál sa tu dá najesť. Po príchode som nemal problém s výberom miesta, reštaurácia ešte nebola plne obsadená, keďže bolo iba pol dvanástej. Každý stôl bol už pripravený. Džbán s vodou s citrónom a mätou je stále príjemným spestrením obeda, ale možno aj milou povinnosťou, ktorá však nie je samozrejmosťou všade. V ponuke boli vo štvrtok tri hlavné jedlá v troch cenových kategóriách od 3,99€ za dukátové buchtičky až po zajaca na prírodno za 5,99€. Polievka jedna, za to však netradičná.

Polievka

Cviklový krém s kôprovou kyslou smotanou. Na túto polievku som bol zvedavý už v okamihu, keď som si ju prečítal v ponuke. Čašník mi ju ochotne doniesol na stôl a na prvý pohľad vyzerala ako paradajková polievka. Zaujímavá chuť netradičnej polievky už ale jasne naznačila surovinu a ešte pestrejšie chute dotvorila chuť kyslej smotany ochutenej kôprom. Teplota sedela tak akurát na zjedenie, akurát by som od krémovej polievky očakával trochu hustejšiu konzistenciu.

steak house2

Hlavné jedlo

Siahol som po zlatej, strednej ceste, a teda po obede za 4,99€. Marínovaná krkovička s grilovanou kukuricou, pečený zemiak a šalát coleslaw. Tak vznešene ako jedlo znelo, tak aj  vyzeral aj celý tanier. Krkovička na jednom veľkom zemiaku, ktorý bol na polovice prekrojený, kúsok opečenej kukurice a šalát v maličkej miske. Znovu sa stretávam s tým, že na prvý pohľad vyzerá táto porcia nedostačujúca, no v tomto prípade tomu tak aj bolo. Mäso však bolo skvele ochutené, miestami až príliš mastné, no to už ku krkovičke patrí. Pečený zemiak bol k mäsu tou pravou voľbou, avšak mohli byť aspoň dva. Celé to dopĺňala pečená kukurica a šalát, ktorým nechýbalo nič.

steak house3

Moja spokojnosť s týmto obedom je mierne na hrane. Napriek tomu, že som ochutnal polievku, ktorú som predtým ešte nikdy nejedol a hlavné jedlo, ktoré bolo chuťovo skutočne skvelé, porcia mi na nasýtenie zďaleka nestačila. Do tejto reštaurácia by som sa však ešte určite vrátil a ochutnal aj jedlá vyššej cenovej kategórie.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Steak house a ďalších 26 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…