pigis22V posledný novembrový deň sme navštívili ďalšiu z reštaurácií zahrnutých do prehľadu obedového menu na BBonline.sk – reštauráciu Pigis.

Podnik na Dolnej ulici 50 patrí svojimi cenami k drahším reštauráciám v meste, no stále si tu môžete pochutnávať na sezónnych jedlách, a to z kvalitných surovín ktoré tu kuchári vyberajú od miestnych dodávateľov každé ráno. Už po vstupe do reštaurácie, ktorú som navštívil prvýkrát, ma prekvapila príjemná atmosféra a útulne zariadená reštaurácia. Tu sa určite nebudete cítiť ako v jedálni, skôr ako u seba doma v obývačke.  S výberom stolu som krátko po dvanástej problém nemal, keby som však prišiel neskôr, miesto by som si už hľadal ťažšie. Každý deň si môžete vybrať z piatich hlavných obedových jedál a dvoch polievok a ďalšej sezónnej ponuky.

Polievka

Na výber som mal kapustnicu a hráškovú polievku s pancettou a mätou. Siahol po netradičnej hráškovej polievke. Vynikala nielen svojou farbou, ale najmä chuťou. Tá bola jemná no za to výrazná. Žiadne korenie nebolo cítiť viac, ako chuť hrášku, ktorý bol v polievke mierne rozmixovaný, mäta dodávala polievke ozajstnú sviežosť. Teplotu si predstavujem presne tak, ako tomu bolo pri tejto polievke.

pigis33

Hlavné jedlo

Pri výbere hlavného jedla som už mal väčší problém, pretože vybrať si spomedzi grilovaných bravčových rebier, fish and chips, špagetami s lososom, hovädzím burgerom či syrovým šalátom s paradajkami, pre mňa nebolo také jednoduché. Nakoniec som však siahol po jedle, ktoré je anglickou klasikou – fish and chips, a teda vyrážaná ryba s opekanými zemiakmi.

pigis11

Čašníčka mi jedlo doniesla netradične na doske, ktorá dával celému obedu úplne iný šmrnc. Na tanieri som mal dva kúsky vyprážanej ryby, opekané zemiaky v malej taštičke a tatársku omáčku. Ryba v cestíčku bola lahodná, jej dochutenie nebolo výrazné, no nič jej ani nechýbalo. Cestíčko sa dalo chutne jesť aj samotné. Opekané zemiaky boli chrumkavé a slané, ako v ideálnom prípade aj byť majú. Celé to dopĺňala zejme domáca tatárska omáčka, ktorá mala od tých kúpenských výraznejšiu chuť.

Počas našich obedových návštev som zatiaľ nenavštívil príjemnejšiu reštauráciu. Ústretová a usmievavá obsluha spoločne s príjemným a útulným priestorom, no a samozrejme skvelým jedlom, pasujú túto reštauráciu medzi tie najlepšie, ktoré sa v našom meste nachádzajú. Samozrejme, že bežný študent či zamestnanec si nemôže dovoliť každý deň obed, ktorý nás tu vyšiel 10 €, ale ak by ste si radi niekedy dopriali gastronomický zážitok aj počas obeda, odporúčame navštíviť práve Pigis.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Pigis a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…