Tentoraz sme navštívili ďalšiu reštauráciu mimo úzkeho centra. Na ulici 29. augusta na Sídlisku ponúka svoje služby pizzeria Corona.

corona3V krátkom čase navštevujeme už druhýkrát pizzeriu, aby sme netradične ochutnali ponúkané obedové menu. Privítal nás útulný, na prvý pohľad menší priestor reštaurácie s otvorenou kuchyňou. Napriek tomu, že prichádzame v obedňajšej špičke, voľných stolov je dosť a nie je problém si nájsť miesto. Corona ponúka v rámci obedových menu tri možnosti: jedna je pizza, druhá šalát, takže v daný deň sa musíte zmieriť s ponukou jedného klasického jedla a jednej polievky.

Polievka

V ponuke bola vo štvrtok gulášová polievka. Hovorí sa, že na guláši sa nedá nič pokaziť, iba vylepšiť, a to platilo aj v tomto prípade. Aj keď bravčovým mäsom v polievke nešetrili, chuťovo dominovala zelenina, čo vytváralo v konečnom dôsledku výborný gurmánsky efekt. Polievka vo veľkom tanieri by pre menej lačného človeka mohla stačiť aj ako samostatný chod.

corona

Hlavné jedlo

Ako druhý chod sme dostali bravčové námornícke mäso s tarhoňou. Príjemný paradajkový nádych omáčky dopĺňal nastrúhaný syr. Opäť nie je čo vyčítať, aj keď chuťovo už hlavné jedlo nevynikalo ako spomínaný guláš. Čo sa týka porcie, na svoje si prídu aj ľudia s väčšou kapacitou žalúdka.

corona2

Reštaurácia Corona ukázala, že dôležitá je kvalita a nie kvantita ponuky a niekedy je lepšie ponúknuť obmedzený sortiment, ale na zodpovedajúcej úrovni. Potešila aj cena, za menu s polievkou sme zaplatili 3,80 eura.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Corone a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…