cechovaNaše ďalšie kroky smerovali opäť do reštaurácie na námestí. Pre piatkový obed sme si vybrali Cechovú, ktorá sa nachádza priamo v centre diania, na Námestí SNP 6. Každý deň si tu môžete vybrať spomedzi štyroch hlavných jedál.

Na obed som opäť dorazil tesne pred dvanástou, teda v najväčšej obedovej špičke. Reštaurácia však zívala prázdnotou, s výberom miesta som nemal problém. Aj keď táto reštaurácia disponuje veľkou terasou, ktorá ešte v piatok bola otvorená, no prišla mi nepripravená pre ľudí, takže som sa usadil vo vnútri. Prostredie Cechovej, respektíve „šestky“,  mi príde skôr krčmové ako reštauračné. Celé zariadenie a dosť málo svetla vo mne vyvolávalo zmiešané pocity.

Polievka

Pokiaľ si menu nevšimnete na tabuli pred reštauráciou, na stole ho nenájdete, neprinesie vám ho ani obsluha, tej sa naň musíte len opýtať. V piatkovom menu bola zeleninová polievka a následný výber som teda konzultoval s čašníčkou.

cechova6Ešte pred polievkou mi jedna z obsluhujúcivh doniesla na stôl trojdecovú citronádu, ktorú tam máte v rámci menu. Citronáda by bola v poriadku, avšak pohár, ktorý bol zanesený vodným kameňom (alebo iba nebol dobre umytý a vyleštený), mi veľkú chuť vypiť tento „benefit“ k menu nespravili. Polievka mi trochu zlepšila náladu. Jej teplota bola dostačujúca na zahriate žalúdka pred hlavným jedlom. Dostatok zeleniny a halušiek, chuťovo jej nemám čo vytknúť.

Hlavné jedlo

Piatkové menu obsahovalo hovädzie kocky s kukuricou a hráškom, ½ ryža ½ hranolky, údenú krkovičku  so zemiakovou kašou a uhorkami, bravčovú pečeň s kuracím mäsom, ryžou a cviklou a strapačky s kyslou kapustou.

cechova4Siahol som po tradičnej údenej krkovičke v očakávaní, či ma reštaurácia niečím prekvapí. Na stôl mi čašníčka priniesla tanier s dvomi kúskami krkovičky, zemiakovou kašou a tromi kúskami kyslej uhorky.  Už na prvý pohľad jedlo nevyzeralo vôbec vábne. Hneď mi prišlo na um porovnanie so školskou jedálňou. Gumová, zjavne len zohriata údená krkovička z obchodu a suchá kaša k tomu. Od reštaurácie na Námestí SNP človek očakáva o niečo viac.  Možno si v kuchyni vybrali tvorivý deň na iné jedlo z piatkového menu, a za 3,50 eur asi veľa čakať nemožno, no za rovnakú cenu som sa v Bystrici najedol už i oveľa lepšie a na vyššej úrovni.

Z obeda v Cechovej reštaurácii som nemal vôbec dobrý pocit a druhýkrát by som sem už jesť neprišiel.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Cechová a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…