Predstavenie „Ako si želáte“ malo mať premiéru 15. októbra o 17:00 v Záhrade – centre nezávislej kultúry. Mestské divadlo – Divadlo z pasáže však v nedeľu informovalo, že premiéru opäť odkladá, a to zo zdravotných dôvodov.

Hlavné postavy novej inscenácie Mestského divadla – Divadla z Pasáže sú Mach a Šebestová z knihy od Miloša Kocourka. Predstavenie je určené najmä pre deti, ktoré navštevujú prvý stupeň základnej školy, no zaujať môže aj staršieho diváka.

Pôvodne mala byť premiéra v už v júni. Avšak z dôvodu protipandemických opatrení sa musela odložiť. „Pre tvorcov aj hercov to nebolo vôbec jednoduché. Skúste zrazu odstaviť nedovarený guláš z platničky,“ uvádza umelecká riaditeľa divadla Eva Ogurčáková. Herci napriek tomu prejavili entuziazmus a do skúšobného procesu sa vrátili, len čo to bolo možné. Ďalšia premiéra, ktorá mala byť vo štvrtok, sa však zo zdravotných dôvodov opäť odkladá.

Inscenácia je zasadená do školského prostredia, kde obyčajní kamaráti a pes v obyčajnej škole, počas obyčajného dňa riešia obyčajné veci, a to neobyčajným spôsobom. Autori predstavenia spracovali témy, ktoré sa deti v škole reálne učia. „Mach a Šebestová sú kamaráti, ktorí majú možnosť pochopiť, že život má svoje čaro i bez čarov,“ informuje o predstavení režisérka Anna Tomašiková. Autormi predstavenia sú Anna Tomaštiková a Peter Vrťo. Hudba vznikla v hlave Anny Tomaštikovej, Martina Nováka, s ktorými hudobne spolupracovali i Samuel Juráš a Matej Haász. Výrobu scény a kostýmov realizovala Miroslava Zelníková.

Viac informácií na stránke Divadla z pasáže.