Budova Europa Business center už nepatrí tunajšej developerskej spoločnosti VAV invest, s.r.o., ktorá ju spolu s komplexom obchodno-zábavného centra vybudovala v rokoch 2005 až 2008.

Obchodno-zábavnú časť Europy už dávnejšie vlastní zahraničný investor. Predaj budovy biznis centra s celkovou plochou 8400 metrov štvorcových teraz sprostredkovala spoločnosť Colliers International, s ktorou VAV invest už dlhodobo spolupracuje pri svojich nových projektoch. Tak VAV invest, ako aj spoločnosť Colliers, meno nového vlastníka administratívnej výškovej budovy nezverejnili. Malo by ísť o slovenského investora. Budova, ktorá je súčasťou celku oceneného v roku 2009 titulom Stavba roka, je spolufinancovaná Všeobecnou úverovou bankou, a. s. a HYPO-Bank Burgenland AG.

Pod budovu spadajú okrem výškovej časti kancelárskych priestorov aj obchodné priestory prepojené s obchodným centrom Europa, v ktorých sídlia pobočky bánk. Medzi najväčších nájomcov patrí mobilný operátor Télefonica O2 Slovakia, banskobystrická softvérová spoločnosť Softip, ale aj firmy Datalan, Ditec či Slovanet. Celková obsadenosť v súčasnosti predstavuje 95%. Europa Business center má 22 nadzemných poschodí a výšku 87 metrov.