Už v utorok, 29. decembra, sa začína tradičné a obľúbené športové podujatie Banskobystrická 24-hodinovka. Aj tento rok ponúka možnosť zaplávať si sto metrov pre zdravie a využiť služby krytej plavárne na Štiavničkách bezplatne.

Minulý rok odplávalo svojich zdravotných sto metrov 1511 Banskobystričanov. Nechýbali medzi nimi zahraniční návštevníci z Brazílie, Rakúska, Anglicka i Českej republiky. Stopky organizátorov zaznamenali najrýchlejší dosiahnutý čas 1:02:30. Najstarší účastník mal úctyhodných 88 rokov a najmladší 3 roky. Viac o podujatí sme písali v našom článku…

Z bazéna na rovno na korčule – verejné korčuľovanie zadarmo

verejne korculovanie Zvolen 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Počas Silvestra (31. 12.) ponúkne Banská Bystrica v spolupráci s Bytovým podnikom mesta (BPM, s. r. o.) verejné korčuľovanie zadarmo. Posledný deň v starom roku sa môžu prísť rozhýbať malí aj veľkí na banskobystrický zimný štadión. Ľadová plocha v hlavnej hale bude sprístupnená verejnosti od 13.00 do 15.00 h. a v prípade vysokého záujmu sa otvorí aj hala B.

Silvestrovský ohňostroj

Silvestrovský ohňostroj bude odpálený z miesta, ktoré bolo vyhodnotené odborníkmi na zábavnú pyrotechniku ako najviditeľnejšia lokalita – z Graniara. Špecifický bude rôznymi výškovými efektmi tak, aby ho videli všetci obyvatelia priamo zo svojich domovov.

Prvý január 2016 – dopravte sa na Námestie SNP zadarmo

Oficiálny ohňostroj s príhovorom primátora Jána Noska bude tradične na Nový rok, 1. 1. 2016. Banskobystričania, návštevníci mesta i rodiny s deťmi si budú môcť na Námestí SNP už od 16.00 h. vychutnať kultúrny program v podobe vokálnej skupiny Fragile. Ohňostroj zameraný na rôzne svetelné efekty a farebnosť bude odpálený o 17.00 h.

Dopravným zápcham a kolíziám v meste môžu predísť všetci motoristi tak, že sa dopravia na Námestie SNP mestskou hromadnou dopravou. Tá bude v tento deň premávať bezplatne. Počas novoročného programu sa v čase od 15.00 do 19.00 h posilnia spoje do Radvane, Podlavíc, Sásovej i na Fončordu.