plaveckaUž po devätnásty raz sa v priestoroch banskobystrickej plavárne na Štiavničkách uskutoční koncoročná plavecká 24-hodinovka.

Brány Plavárne Štiavničky sa verejnosti otvoria v utorok 29. decembra o 12-tej hodine. Otvorené potom budú celých 24-hodín, vrátane noci, až do poludnia 30. decembra. Diplom a občerstvenie čaká na každého účastníka, ktorý ľubovoľným štýlom svojim vlastným tempom merane zapláva dve dĺžky banskobystrického päťdesiat metrového bazéna, a teda celú stovku metrov.

Najrýchlejší plavci dosahujú na 24-hodinovke každoročne časy okolo jednej minúty. Zaplávať si ale chodia aj deti a seniori. Najstarší účastník mal minulý rok 88 rokov, najmladší ktorý zaplával celých sto metrov len 4 roky. Vlani využilo možnosť bezplatného vstupu na plaváreň celkom vyše 2,5-tisíca návštevníkov, z ktorých si sto metrov pre zdravie zaplávalo 1402 účastníkov.

Štandardný vstup na hodinu a tridsať minút bude pre všetkých účastníkov i návštevníkov podujatia bezplatný. S tým súvisí aj čas posledného vstupu v druhý deň podujatia o 10.30 h. Následne bude plaváreň otvorená podľa upravených sviatočných otváracích hodín.