Perspektíva vidieka a turizmu v našom kraji bude hlavnou témou piatkovej konferencie. Na druhý deň sa o kvalitných potravinách, výrobkoch a zaujímavostiach z nášho regiónu môžeme presvedčiť aj v praxi. Organizátori pripravili farmársky trh.

regionalny farmarsky trhRegionálne pracovisko Národnej siete rozvoja vidieka v spolupráci so Strednou odbornou školou Pod Banošom pozývajú na otvorenie poľnohospodárskej a turistickej sezóny v našom kraji pod názvom Otváranie Banoša. Hlavnému programu bude predchádzať konferencia, ktorá sa bude konať v piatok 26.4. v prednáškovej sále strednej školy. Téma tohtoročnej konferencie je „Súčasnosť a perspektíva vidieka v našom kraji“.

V sobotu 27. apríla pozývajú organizátori do areálu školy širokú verejnosť. Už od desiatej hodiny sa môžu návštevníci tešiť na farmársky trh, na ktorom sa budú predávať kvalitné potraviny priamo od farmárov z nášho regiónu. Okrem toho sa po celý deň budú pripravovať a ochutnávať tradičné slovenské jedlá. Program vhodne doplnia ukážky tradičných ľudových remesiel a folklóru, ako napríklad včelárstva, košikárstva, rezbárstva, paličkovania či práce z kožou. Návštevníci sa taktiež môžu naučiť správne štepiť ovocné stromčeky, zdobiť perníky alebo vyrábať sviečky z včelieho vosku.

Program Otváranie Banoša 27.4.2013 (v areáli SOŠ)

-Farmársky trh – predaj kvalitných potravín priamo od farmára
-Tradičné remeslá a folklór nášho regiónu
-Tradičné jedlá regiónu (pečené jahňa, halušky, haruľa, čipkárskô a iné fajnôtky)
-Škola štepenia ovocných stromčekov – 11.00 – 14.00
-Ukážky včelárstva – 14.00
-Zdobenie medovníkov – 11.00 – 14.00
-Zaujímavosti z nášho vidieka – košikárstvo, výroba sviečok z včelieho vosku, práca s kožou, rezbárstvo, paličkovanie a iné
-Skákací hrad, hry a súaže pre deti

Vstup zdarma – Predaj výrobkov v miestnej mene „BANOŠ“