OZ za! amfiteáter pozýva na prvé tohtoročné premietanie na amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici. Nadväzuje tak na minulé ročníky, kedy počas Dňa víťazstva nad fašizmom premietlo tituly ako Obchod na korze alebo Ostro sledované vlaky.

v nedeľu 8. mája o 21.00 h na amfiteátri premietnu český film z roku 2000 s názvom Musíme si pomáhať (120 min, réžia Jan Hřebejk). Tento rok ide navyše o benefičné premietanie, a to v spolupráci s Kolotoče s. r. o., THA – Total HelpArt a Komunitnou nadáciou Zdravé mesto, ktorej bude venovaná úplne celá čiastka zo vstupného pre ľudí na úteku pred vojnou.

„Z filmu Musíme si pomáhať mám neustále zimomriavky, je to film o hrdinstve, o slušnosti, o ľudských charakteroch, koniec koncov názov hovorí sám za seba. Teším sa, že vďaka partnerom môžeme venovať 100% vstupného Komunitnej nadácii Zdravé mesto, ktorá cielene pomáha ľuďom na úteku pred vojnou a ktorá má moju absolútnu dôveru,“ hovorí Juraj Havlík z OZ za! amfiteáter.

Vstupenky bude možné zakúpiť priamo na mieste pred premietaním v hodnote 5€ + dobrovoľná čiastka. Viac informácií nájdete aj na tomto odkaze.