V Banskej Bystrici sa chystá novinka. Pri príležitosti otvorenia letnej sezóny na Vinšpacírke spúšťa intuitívna aplikácia Sitnow svoje pôsobenie v našom meste. Apka Sitnow užívateľovi umožní využívať zľavy v reštauráciách a kaviarňach a nájsť všetky podujatia v meste vo vašom telefóne.

Za týmto ambicióznym počinom stojí dvojica Denis Petrán a Júlia Petránová. A práve s Denisom Petránom sme sa porozprávali o tom, ako aplikácia vznikla a v čom vidí jej hlavné prínosy ako pre podniky, tak pre užívateľa.

Predstavte nám v krátkosti aplikáciu Sitnow, o čo ide?

Mobilná aplikácia Sitnow vznikla ako reakcia na ťažké obdobie covidu, ktorým prechádzali gastro prevádzky. Našim cieľom bolo „vrátiť“ ľudí späť do reštaurácií. Naša aplikácia bude povzbudzovať ľudí k tomu, aby si znova vychutnali jedlo v podnikoch a aby začali opäť spoločensky žiť, tak, ako to v minulosti bolo zvykom. A ako to dosiahnuť? No predsa dobrou motiváciou – zľavou, darčekom, či kávou zdarma. A presne toto bude aplikácia Sitnow ponúkať.

Ako funguje aplikácia Sitnow?

Využívanie aplikácie bude veľmi jednoduché a intuitívne. Užívateľ aplikácie sa v prvom kroku lokalizuje a vyhľadá svoje mesto, kde nájde ponuku aktuálnych zliav, či udalostí. Vyberie si zľavu v podniku, kde chce kupón uplatniť. Po príchode do reštaurácie informuje personál o tom, že chce kupón uplatniť, ukáže QR kód v telefóne a ušetrí. Výhodou je, že aplikácia nájde užívateľa podľa GPS a ukáže mu presne tie podniky, ktoré v jeho okolí sú. Vyhľadávanie podnikov so zľavami je veľmi jednoduché, pri ponuke jedál sú vyobrazené aj obrázky a celé menu (aj denné) je pravidelne aktualizované. Chceme dosiahnuť, aby každý, kto miluje gastro, automaticky siahol po aplikácii Sitnow, kde nájde vždy všetky potrebné informácie.

Akou formou bude aplikácia poskytovať výhody pre užívateľa?

Aplikácia Sitnow bude fungovať na princípe zľavových kupónov v troch formách – pôjde o konkrétnu výšku zľavy v eurách, percentuálnu zľavu z nákupu a darček zadarmo. Môže tiež ísť o konkrétne typy zliav, ako je Happy Hour, ponuka denné menu, zľava pre deti, študentov, či seniorov, zľava pri špeciálnej príležitosti, vernostný program a kupón/voucher.

Prečo ste sa do aplikácie rozhodli pridať aj eventy?

Z môjho pohľadu je super, keď ľudia v meste vedia, čo sa deje. Všetko čo sa deje, je dostupné na sociálnych sieťach, je však nereálne, aby ľudia sledovali každý jeden podnik samostatne. Preto sme vymysleli to, že v našej aplikácii budú mať užívatelia všetky informácie o pripravovaných podujatiach pod jednou strechou. V časti eventy budú podniky zverejňovať okrem času a miesta podujatia aj jeho stručný popis a tiež cenu v prípade platenej akcie.

Ako vznikol názov Sitnow?

Vznikol spojením slov „sit“ (sedieť) a „now“ (teraz), čo poukazuje na život v prítomnosti. Slovo „now“ hovorí o tom, aby ste „teraz“ využili kupón, „teraz“ sa socializovali, bavili sa, či dali si koláč zadarmo. Presne to je posolstvo, ktoré chceme vyslať – rob veci teraz a neodkladaj ich na neskôr.

Zakladatelia projektu Denis Petrán a Júlia Petránová.

Výhody pre užívateľa sú teda jasné. Aké výhody to prinesie pre zapojené podniky?

Výhody pre podnik vidím najmä z hľadiska reklamy a marketingu. Podnik sa zapojením do aplikácie zviditeľní, zvýši kvalitu svojich služieb, zníži si náklady a prostredníctvom nej dokáže budovať aj lojalitu zákazníka. Je to pomocník, kedy si podniky vedia zaplniť stoly aj v tzv. hluchých časoch, čo dokáže optimalizovať ich produkt. Pri efektívnom využívaní aplikácie vedia prevádzky podporiť svoj predaj v slabých časoch, ale aj optimalizovať nadbytok dopytu. Cez aplikáciu vedia rozvíjať svoju kreativitu, čo sa týka kupónov, podujatí a tým zaujať či už svojho súčasného, alebo nového zákazníka. Cez aplikáciu dostávajú od svojich hostí okamžitú spätnú väzbu, hodnotenie, ako bol zákazník spokojný.

Kedy chcete spustiť aplikáciu do prevádzky?

Práve pilotným mestom pre jej spustenie je mesto Banská Bystrica a našim partnerom pri jej uvedení na trh je akcia Vinšpacírka. Vinšpacírka je už tradične niečo ako otvorenie leta v meste a preto sme jej hrdým partnerom. Vidíme sa teda na námestí pri pohári skvelého slovenského vína.